Monday, May 28, 2012

Твитер облог за твитер кафана

Требаше да биде флеш сликце изработен од Лациалец, ами неам време па ќе напраам мобилно блогче .

Имено треба Даре да собере ногу следачи (не а знам сеа бројката) за две недели мислам. Па воа е молба тоа да го сторите.Еве го

@darko156


Published with Blogger-droid v2.0.4

Friday, May 25, 2012

7 седмиот дел од најдоброто


Бест оф парт7Кој ве врти сама ќе си стаам фејвови.

Инаку, за народот веќе не ми е жал. Свесно си се доведе во ваква ситуација.

Веднаш по импликацијата #пази радар, владата планира уште неколку импликации како #пази споменик, #пази кредит, #пазинервозен цајкан

санаториум за вас, прекрасни луѓе!

Шмрк на фашизмот игла за народот.

Што би купиле со еден милион евра? - Се оградувам од коментар!

Реклама: Во обична жичка да видиш спојувалка Реалност: Во милион евра да видиш обична ограда

Јас не пијам ракија, татко ми не пие пиво, мајка ми не пие вино. Живеам во дисфункционално семејство!
Твитам, значи остана ручекот ненапраен!
@Gragjaninot брат нек си ебе матер , ке ти даМ шупак неможам веке , ај барем ја ебан ке одам од влијателен ако ништо друго
како се препознава интернектуалец? само во една буква е разликата: на интернет гугла, во живо дудла
дотерајте се! не знаете што носи денот-може споменик ви напраиле
Dobroutro. Sakajte se, parite se sostojba na umot. Cekaj mi zvoni ovaa od tutunska za karticata...
Учи ме мајко карате...
380.000$ годишно трошела на кондури трошела Кардашијан. Бич плиз, еден милјон за ограда на мост.
Му викам: ај бе ќе те честам 5-10 ќебапчиња. Тој: 5 ќебапи!? Тие низ нос ќе ги инхалирам од одма бе! :)
прееска излегов и не си го земав телефонот. преживеав мини криза.
Шалтер у банка е нај #твитерфрендли
Десантот на дрвар. Одновоположник на современите акциони филмови.
Јас сум РАДИКАЛЕН ТВИТЕРИСТ!
Синоќа зборев со еден другар шо живее у Америка. Вика, голема криза било, тешко, ова-она.. Му викам,елате овде, просјачишта,да видите злато!
жена ми вика: "Шо само денгубиш на твитер?" алооо! ја овде оправам држава!
Ама делфините се цицачи не риби. Е добро де. Поцицајте го Вардар со делфини
"1.7 milioni evra ne se mnogu pari." Koce Trajanovski - gradonacalnik na glaven grad na post tranziciska, osakatena mala balkanska zemja.
Не бе. Не те разбра погрешно само проба да не изгледаш толко глуп
„Да ја испратиме Калиопи на Евровизија!“ Абе Јури Гагарин у вселената го пратија, па немаше вакво испраќање
А иначе типов @i999y што се одзива на иги или иџи неможе да се опише у 140 карактери... прилично конплексно позитивна фигура....
„Пинк 15“ згасна!!! Прва победа на Македонија против сељачизмот!!!
Сине, не трчи по сваку сукњу, у Шкотску си!!!
Неам форсквер, али сеа сум во Кисела Вода. И се бесам во купатило.
му влијаам на квасецот да стаса побрзо
..и НАТО се извини за Чикаго! „Дечки, извинете ама приватна забава!“
перо плаче во соблекувална и си брише солзи со знамето со 16 краци
Иновативност е во обичната врба да видиш машина за перење пари.
советиве за флерт со мажи ме сјебаа скрос.не знам дал да откопчам блуза, мрдам со газот или да направам јагнешко во кари сос со ананас
Eте, имам 511 фолоуерс и одма ме потсеќа на двата гама кванти од 511 keV при анихилација на електрон и позитрон. OK, no more, I promise
Ко си легнав синоќа Перо го зборевте, сеа станувам-гледам пак Перо, си реков да не немам нет
Мал комарац апе исто како и голем комарац
Има ли интернет после смрт
Додека се твита, не се зборува!
По основ на начелото “око за око, заб за заб“, во потрага сум по бутот на комарецот!Осеќам се као исус закован на крст. Само ја на кревет, закован сс мрзу. За интернет немога да најду паралелу
и ден денес прва асоцијација на перење пари, ми е машина за перење полна со пари
Денеска да знајте дека цел ден ке твитам само за тој типот со деветките....
Дојде Марко мачорот од надвор, мокар. Значи врне. Проверив и на интернет, тачно...
Ракоплескање уствари е много безобразан зборчич
Реалноста е дека, сите мои твитови ќе се изгубат. Но. Другата реалност е дека на некои ќе се сеќавате со насмевка на лицето.
Што е бе цвикатори, што сте се закачиле на twitter? Ајде марш на збирање полжави!
шо би рекле кумановци , ви отворете га тј кафиЌ да виите какву кафану ке га напраимоооо !!!
Господ стои с'с руке на половину, водоводџија искача од под лавабо: Брат неам врску што е, Ное да не дираја нешто
Што ќе ми е слобода на говор, коа едните не ме разбираат што зборам, а другите не сме слушаат?!
Баба ми поише паничи на “укључив бољер“ него на “убив човек“:
Kурвештини... по името им се гледа дека се повешти од обични курви ама кој знае...
Имам книга со "100те најубави градови на светот" ... сум бил во 9 од нив, останатите 91 изгледаат убаво но воглавно сечам нокти над книгата
Испомењасте никови. Да не знае човек кога да згази на пешачки с'к
@AveCeaser да се јави на рецепција! Хотел Твитер изгуби една ѕвезда без тебе
Бумерангот што не е функционале го викаат стапче
Сложни браќа куќа градат, сложни сестри - јавна куќа.
Сега разбирам како им е на T-Mobile што и ден денес некој ги вика Мобимак.
Мозокот со собира од перење.
Бранко коа фатил златна рипка ја фрлил. Рипкава вика “А желба бе?“. Бранко се свртел и рекол “Оффф... Шо сакаш?
владата со нов прооект , секој македонец кога ке стане од спиење да мора да изигра за добро утро по 2 ора и 2 чочеци за разгибавање
Абе. Овија заштитници на животни. Имав ли став за црвчики мамци. Давени, бодени, страшени, изедени
Иначе ве ѕиркам и на тл, џабе глумам, многу ве сакам нексибе.
Да имав твитер у средно, сеа уште ќе бев средно
Економска криза - Кога влегуваш во Кинеска продавница и кажуваш: "Само ГЛЕДАМ !
Кога може #Ж накај Антика, зошто да не може #Амди накај Африка?


Mačka koja sedi @Malo_zbunjena
Još nisam ni ustala iz kreveta, a već jedva čekam da se vratim s posla.
Секој што јаде три пати на ден разбира зошто книгите со рецепти се продаваат три пати подобро од оние за секс.
Добро утро. Ни горелки неам, од колку малку сум спан.
нормално е луѓето што живеат во среден век да веруваат во чуда,чудовишта, потрага по светиот грал и корен,него ја шо сум вештица,наебав сега
Moj tata je na glasačkom listiću dopisao svoju ženu.
Значи дојде време да ти е страв да го фрлиш ѓубрето да не ти излези некое раче со прстен од контењер и да те побара за жена
Многу ми е секси овој ШЉИК звукот коа му праам рифреш на твитерот.
Твитер девојки повеќе од Фејзбук девојки
тешка мудрост : немој никогаш да се караш со тој што не можеш да се смириш
Како се вика патка у лудница? -Психопатка
твит под дејство на алкохол
Friday, I`m in грав.
Ед'н пут да згрешу и да не згрешу нешто
Анархија не е безредие, туку безвластие. Безредие е мојата фиока со кабли :(
Еден секс решава многу проблеми
му ѕиркам на колегата во history, има што да видам : нема голи жени, нема голи мажи. нешто му фали, дефинитивно
овие јадни со пури на слика... а собирале пари од кусур цел месец за една пура
Nije sramota doci kuci pijan , sramota je kad skontas da nije tvoja kuca
Мама миа, Кимахобо, чентрале Африка!
Ве молиме барајте подоцна. Претплатникот е емоционално недостапен.
Не идам на годишнини од матурска, не сакам да гледам колку се другите остарени, незгодно ми е..
Добро бре Вучиќ, не се препи турски кафиња со турциве?!#страшна_работа
Германциве играат по DIN стандард...
Се сменија времињата, ако победи Челзи ќе ми даел вечер.
ЦСКА од Лондон шампион
Me bolat cickite. Izglea ke dobijam.

Евровизиско тролање


Еуровизија

Еуросонг како ли го викаат, е првенство на европа у песни! Ваа година не преставувала Калиопи . Па еве да виите како сте а тролале како сте а сакале! Собрано на Ваше барањеOpi-Wan Kaliopi, may the force be with you! NOT!
si gi potroshivte petardite na rakometarite sea za kaliopi nema pukanje
Калиопи влезе и затоа што е геј. :-)
Може ќе ме каменувате но мене ми се допадна настапот наКалиопи и сцената исто така. #евровизија
Ако Калиопи влезе во финале ќе биде како Скопје - ќе ја сакаме и ќе ја мразиме истовремено!
калиопи: добра ли бев, добра ли...? првиот до неа: одлична..калиопи: части сеа гиро
Аииии... Па Калиопи за Бугаркава е Цеца!
Леле што убава барокна сала ќе направиме ако калиопи победи
Не не' примија во НАТО, надвор врне истура, уште Калиопи ако не победи и тоа ќе биде ужасна недела за Македонија, како и секоја прошла!
Земјотресот е чист пример за тоа што се случува кога Калиопиќе се сопне и падне.
#Од0до Калиопи, колку си гладен во моментов?
Ромео Скарата и Калиопи Дебелата
Еј, ало, за разлика од кошаркарите и ракометарите Опи е во ФИНАЛЕ #евровизија 2х#даблдекер
Браво Опи, конечно некој во финале после Каролина#Евровизија
Пак Жељко бил тука?! Со Опи се борат за бенефициран стаж на#евровизија?
коа ја гледам Опи имам чудна желба да дознаам каква е првиатно. дали прде кога е сама, која и е омилена дрога, зашто учела англиски у АМСМ..
ми се допадна песната на Опи. турбо-индастријал-сентиш. она емо транвестит. прекрасно
Едно Браво за Опи од мене :)
Започнале со проширување на триумфалната, за пречекот наОпи во недела ...
Опи е во група со цела Југославија минус Црна Гора, па сѐ е можно :))) спремете пасошите... чартери мартери... девојче на тАраса ќе чека :)
Не ветено, Исполнето… ОСТВАРУВАМЕ!!!! #евровизија
Мора сега споменик! Воинка со микрофон! #евровизија
Во 00:00 владата да го пушти сајтот за гага карти и превоз за големото финале на #евровизија
Влеговме ама водителкава да излезе #евровизија
Да се користеа гласачки кутии гарант влегуеме у финале#Евровизија
Моментот кога бугарката вика ај љав ју соу мач. #евровизија
Величествениот поарно ќе испееше #Евровизија
Да му текнеше на некој да затвори врата, ги утепа промаја пејачиве #евровизија
Екстра беше Каљопа! Браво #Евровизија
тооооооо Калиопи! растури ги! :) #Евровизија
Сите песни му се исти на Желко или мене така ми се чини?#евровизија
Љкњјре њехњуџхњуџеве фире иеди њхњ дуехф рехфреуфхур -> е така ја перцепирам водителкава на МТВ #евровизија
#Евровизија е најбоље ако сакаш Географија да научиш без книга да отвориш.
Дали Турците ќе бидат надсинхронизирани? #евровизија
Ти ебу музичара што се занимава с'с исмејување на ствари од тип на #евровизија
го видовте нашето знаменце? :) #евровизија
Некој влезе во финале на #евровизија,некој има леукемија.
За да се освестиме од големиот успех на #Каљопа со финалево, догодина да го пуштиме @jovanjovanov да не врати назад во реалноста. #трололо
тоа шо влезе у финале не ми го мења мислењето дека #каљопае досадна. у секоја смисла.
Каљопа влезе у финале и сеа ќе треба да ја тролам Покахонтас од Холандија ...
дали мочнасте од среќу и колко? #евровизија #каљопа
сеа излегва Борис Трајанов да пеј дур се гласа „САКАМ ЗЕЛЕНО ДА МИ Е СЕЕЕЕЕЕ“ и Каљопа слегва со појаси и вика „ОБОИ МЕеееЕЕЕЕЕЕЕ“ ♫ ♪
не не неееее.... нека не оди водителката кај Каљопа! Неееее не смее....
Рака на срце, добро испеа #Каљопа. Свака час. Башка, вака ослабена, барем и дојде до израз устата. #евровизија