Friday, June 29, 2012

11 дел

11 дел 
Ако ми кажеш „пијан бев“, тоа не те прави помалку клошар во моите очи.

Иронија - хомосексуалец да купи парфем Str8...

мора да најдам некое скриено богатство

Мислев никогаш нема да излезе од канцеларијата. Носи се у пизду материну и ти и сите ебени попусти у Грчка

“Pita mali Ciga tatu: • Tato, koja je razlika izmedžu besplatno i džaba? • Pa znaš kako, ti ideš u školu besplatno, ali džaba!”

Нетов кај краден па уште забушава!

Едно е сигурно. CSI Мајка Ми ќе најде дамке

Шпајсмен

Ако слушам Бон Ивер хипстер сум?

На неки архитекти жените не им даваат па мораат Скопје да го силуваат

Каде се оние мажи што користат туѓи девојки за време на првенство?!?! Не сум нечија девојка,ама и јас сум луѓе...

Коа ќе почне @mila_la да ми пишува на кирилица на Скајп, јасно е дека е под стрес на некоја голема правописна грешка.

Ми падна семка од цреша во деколтето. #цицки

Oficijalna pridruzba na igracite na Makedonija: Drvofiks

Химнава на #ЕП2012 како да ја пишувале Ј.Ј. и Роберт Саздов заедно

се намачкав Black Up, одам да сањам плажи :)

Вест-Секси ќоше совет: Расширете ги нозете и почнете. Ако не знаеш дека треба да ги расшириш нозете, не ти треба совет, ти треба механичар.

Планирам да одам во Скопска Пивара утре. Ако не твитнам цела недела, пратете кикирики.

@Dzigi7 Шо ми текна, дали бе Доктори на науки се возет по магистрални патишта?

Вест - првиот македонски свадба агрегатор

Некои луѓе се толку невлијателни, што играат споредна улога во сопствениот живот

Девојко, еве ти 100 денари, оди купи си камен за пети, жити се.

Почнал филмот на Hustler Tv, мме пак не виде како се соблачат

ЕдноШалтерски Систем = 100 луге на еден шалтер

излага циганка од гинеколог и му вика на циго.. - Рамче, трудна сум, ќе имаме сестра!!!

Бугариве сметаат дека Спаска Митрова е опресирани поради Бугарски чуства. Нонсенс. Ние Бугарофили ставаме за премиери и им именуваме улици!
Влегуе Коце у WC и гледа на едната врата женска, а на другата мушка кондура и вика: „Матер му ебам…и кај сега ја да влезам со опинциве?!“

Сакам мета со детето од Т-Home рекламата

...сум знаел бе. Само кур ме болело.

Лобирање - Онанирање на Лоба

Не знам дали може да се умре од неебица, ама ако некој се во опасност тоа се твитерџии.

Стварно и е џабе на Лоба, кога Кизо па у мене глеа.

Да имав на кого,ќе му направев палачинки!

Си твитате вие од по сабајле, кур ве боли што македонската фудбалска репрезентација фатила трипер...

Не си ти толку говедо, колку што јас можам да истрпам - типична македонска прикаска

Таа е таа трипер комбинација

Оној к'т пијана лева преткомора и два три музички необразовани органи сакав да им пушту Дадо Полумента

Идам да си пуцам со поглед у огледало

Ако е Фата-Фатална, тогаш каква е Ана?Исто многу битен моменат кај пичка е да и стои добро апостолка

Ми се наруши концептот за самоконтрола на вокабуларот кога на мајка ми и се обратив со “пеер“

И гинеколозите поукаат.

Новиот бран на твитер е поук

Доказ дека Грците се добри трговци - ние ним евра, тие нам налепници.

Мене само едно ме интересира: Од кај бе пари на Грциве за налепници?

ебате мастика цигара ако ја разџвакаш од прва :( изглеа не се оригинал...

Something I learned today: Bolje tvitam koga sum bos.

Ме касна комарец на внатрешната страна од бутот. Не знам како им изгледам на колегите кога се чешам.

Македонскиот јазик проклето добро звучи во песните на Архангел

клиничка смрт = регулар смрт light

Многу сакам да твитам. Не знам како да ви кажам...Многу!

Има негде кај нас да се купи од тоа грчките налепници, да не се малтретираат луѓе да чекаат по гранични премини, на ова сонце?

Ми фалат оние добри времиња на класично RT и дискусии на јаки теми
"напрај нешто драга, па макар и шпага..."

Кога марулите ќе стивнат.

Evo imam neku dojavu da se ukidaju svi krugovi pakla.

Što se ne se pišuva po tajmlanov možam valjda da napišam deka se razdeni.

И Елвис Бајрам отиде по сведителството.

Вика дефинитивно, знаев дека е интелектуалка

Воинствен народ сме Македонциве, ок све то, ама ако пред 2350-тина години на тв се даваше „Сулејман“ куроф мој шо ќе стигнефме до Индија.

Скопје Гори, провинцијалско пиво го гаси.

Сакај го тој што ќе те направи убава

Замислете, некои светулки, воопшто не светат.

Durex повеќе од Fervex.

Ми уклучија фен, ко одбрамбено средство против рапот.#ЈованаМС

Monday, June 25, 2012

Бетмен од нашето маало

Бетмен велит ...можам и политичар да бидам 

 Бетмен велит ...можам и пеач да бидам (додуша видовте)


Бетмен велит ...можам и манекен да бидам 

Бетмен велит ...можам и шпанец да бидам

Бетмен велит ...можам и куче да имам

Бетмен велит ...можам и дете да праам

Ама дојте Охрит на одмор Прашуваат Охриѓанец:-Зошто вие Охриѓани секој збор го изговарате на крајот со Т.-Се приметвит?


Што вели Дедо Мраз кога ќе стигне во Охрид?
-Ајде, кој сакат да си купит пакетчиња?
Се шетале две џуџиња низ Охрид. Ги прашува некој:
- А, бе кој сте вие?
- Ние сме седумте џуџиња.
- Па двајца сте.
- Ам, то е. Немат љуѓе.


Си бил некој Скопјанец во Охрид и оди до трафика и го прашува продавачот:имате Марлборо?Продавачот:- да имаме.Скопјанецот:А, Лајт?Продавачот:-Ами не је куче да лајт
Охриѓанец и Прилепчанка во кревет:
Охриѓанецот:
Леле ш`о си уба, колку убај очи имаш, па то лицето убо, па меки рачина, бујни цицина, секси рамно стомаче, цврсто газе ...
Прилепчанката:
Море че се сексаме или попис че прајме?
Турист во Охрид во кафеана порачал виски. Кога келнерот ја донел порачката, муштеријата прашал:
 Ќе ве молам може да ми донесете и малку мраз?
- Да не сакаш и скии случајно да ти донесам.


Wednesday, June 20, 2012

ДЕСЕТКА

ДЕСЕТКА 
Не не се ќибапи од Дестан ако ви избега умот на тоа! Упорно го фурам филмот за бест оф на твитеров.Стигнафме и до десетиот дел,јунски...Еве шо собраф на овој или оној начин !!

Да можев, ќе ти го ретвитав аватарот.

Таа шо ќе ми биде жена, јака и душа каква свекрва ќе има.

Кога ќе почне нуклеарната војна ние на Балканот ќе исчезнеме бавно од последиците, пошто никој нема да сака да троши на нас нуклеарка

Добар дн да одложимо још некое стварче

Vodka убија, чру-стори...

Премиерот ја посети Данска. Данска победи. ОСТВАРУВАМЕ!

На ТЛ е исто ко во маалска кладилница-Главно спорт и муабети за државата. Што барам јас тука?

Pernica so miris na šepotenje.

ние шо немаме ХД , имаме по 2 ромчиња на тераса Антената ја држат

Не е силување ако жртвата сврши.ТОА Е ТОА ДРАЊЕ И САЛУТИРАЊЕ ВО СРЕД МЕАНА И НИКОЈ НЕ СМЕЕ ДА ПИСНЕ!! ДОЈЧЛААААНД!!!

веројатно дека пелистерка light боље звучи од пелистерка изветреана

пушам Малборо Лајтс по свадби #сељо

татко ми ме праша кај му била биргијата, да не сум му ја видела. Јас не ни знам што е бургија. Хаха

Хипотетичка ситуација: оди англичанец во дојран и како да нарача крап? Crap fish?!?

убава фризура напраил серхио рамос се освежил , па и ти да утнеш цел стадион Дарко и ти ке напраишш #еп2012

Абе. Замислете си го Тони Мицевски пред огледало како си го закачува тоа заебано ланчеее. Аааааа Тооонкааа

На ова мојот тајмлајн сите само нешто пишуваат. И кај вас ли е така?!

Мамо има нешо благо? Има сине, иди зирни у фрижидерот имаш благи пиперки. #трололо

усрамено смешкање и неодредено шарање со поглед *блаш*


@Necovski Еротика е кога користиш еден пердув, а перверзија е кога користиш цел пингвин.

Елена се омажи. Каролина! Читаш ли? Ти реков ќе ме молиш еден ден, кучко пребирлива!

редовен секс е кога секој ден добиваш по едно Poke од @Lacialecи @i999y

Небу-лоза, домашна 50ка.

да се воведе распуст и за возрасните!

Ноне е на крстарење во месноста Када, дел од градот Купатило.

Sedat dva hipstera pred Kam market. Kraj.

Фолдер со спомени- избришан.

Мене РТ не ме весели проклети да се сите ексели!

Само Маја Вукичевич бе остана дама до крај бе!

Ona koga mieš krastavica pa site gledaat nadesno.

#Иновативност е во обично јајце да видиш географка карта

колку се нервирам шо немам телефон со инстаграм да си го сликам руменко сладоледот и пресреќниот насмеан сурат со него #fuckinlife

4MB ги режам на DVD CD. Кој Хипстер сум јас, ејјјј!!!

Пет дена ага, 25 дена „дај некој динар мамо драга“ #плата

Ебеш романтика без пенетрација

Остро и болно, нежно и флуидно, авторот му дава форма на сопствениот порив оставајќи траги на тајмлајнот


све ми боје не постоје #далтонистичка

На врвот на листата на преработки на песни од Стинг (Полис) со најголема заработка, сеуште се наоѓа „Message In A Bottle“ на Срџан Керим

Македонските мажи најмногу ебат во кола.. додека возат.

се ближи време кога Европа пак ќе се бори против фашизмот. овој пат Немците ќе бидат од наша

Поукање со твитерџии на фејсбук ♥

вратиче се Валтер, јебаче вам матер

ПопуЛизни ме

Стојам на автобуска и влијаам.

Спикеров на стадион: прајте шо сакате, само не фрлајте веспи

Ова семана прашаков, битолски е?

За тага се потребни еден

Нелегално произведувал чувства

Петок. Ол ју нид ис грав!

Ко то тамо не сјеба?!

„оваа е од оние, модерните - шета куче наместо да раѓа деца“ - коментар на носител на маичка дпмне

од понеделник нов бран сеадовци

Луѓето повеќе те сакаат кога си себичен. Јбг, ќе мора да продолжам со тренингот за стануење кучка.

koa sum pijan citiram luge bez "".. vazi za predhodniot tvit..

Денов ми пуштил СМС : кидни му на твитер и дојди у прегратка

Воин на фотеља

Шо прајт наркоман на фејсбук? Се поукат во вена.

зајдисонцето е сеуште бесплатно. и да речеш 'те сакам'