Thursday, July 26, 2012

14-тиот дел од најдоброто од твитер наречен 14КА

14-тиот дел од најдоброто од твитер наречен 14КА


Во маалската продавница се понашаат со мене како да имам 400 фолоерс. Ало бе!

Ако јадеш пица со нож и вилушка, исто ко да не си ја јадел.

Ти ебу алкохол. Дај смени малце. Еве боли ми гу ногу

Џеј постави високи стандарди. #пивофест

Имам ладна лубеница во фрижидер. Да го канам ли #Коце да и ебеме мајката?

Значи на Тур д Франс би отишол и само заради пејсаживе! Која авантура е ова човече !!!

Пун ми е фрижидерот... ..со празни тегли!

Едитирана верзија на пчела што ќе дава Нутела

СкојанишЧа - граѓани на РМ кои само за викенд одат во Охрид.

Brejking njuz: Dvajca moi prijateli barale pred sletuvanje na avionot da si gi platat pijačkite. Kraj.

Лепа брена - 75 000 евра Влатко Стефановски - 5 000 евра .. Море племе да ви ебам ваше шабанско и сељачко ...Многу е нормално таткото на градот да ја ебе мајката! #коце

Поради економска исплатливост, Македонија Пат за зголемена безбедност на патиштата воведува дополнителни манастирчиња.

Да го молиш чесниот пронаоѓач да ти го врати новчаникот е исто како да го молиш министерот да си даде оставка.

Задремав на ТЛ у пизду матер... Ќе ме изгазеше еден твит

Да ви ја уништам ноќва: Замислете си го Трифун Костовски во спидо купаЌи, како се спрема да влезе у вода и прави потези на суво ко да плива.

Отидов. Ако ме сонува некој, косата нека ми биде врзана во опавче.

Го извозев Зелениот Бран! Следен предизвик Париз-Дакар!

ќе почнам да идам на работа само со 100 денари... вака ем многу трошам , ем многу јадам . НЕ ИДЕ

Џабе ми се 385 фолоуери, пак ме игнорираат дома кога има турска серија

Твитер е весникот што го читам со првото кафе. И второто, и третото

старата народна "ми кажа едно пиле" со твитер доби на смисла

министерство за православни работи

Прашањето е како знаат T-Mobile дека се потребни 27 повици за скара освен ако не прислушкуваат?

На Фејсбук гледам #цицки на плажа, на Твитер гледам стапала на плажа :(

Запеа оџата, почнува ефтина струја

За љубов се потребни двајца, а за ептен голема љубов тројца :-)

Абе вие си ги читате своите стари твитови, само за да се потсетите колку Awesome сте?

99% од градежните работи се одвиваат на 1% од територијата на Р.М.

Слушам кај шумат аспирините

Као се вика журка на епилептичари? Пена парти. #exitмудрости2Јас од #премин го сакам оној од мисионерска во доги

не излегувајте вечер, клаваат родители по дискотеките...

да беше малце поубава - грда ќе те викаа.

Зошто девојките не ги запросуваат машките?? - Затоа што кога жена би клекнала на колена, мажот би почнал да го откопчува шлицот

а коментарот на дедо ми дури глеа Тур д Франс: „У Франција уште не го ожнеале житото“. :)

"Ово је земља за наааас" - двајца пензионери инвеститори во Бутел.

ако твитерџиите се жалат од недостаток на секс, замисли на кое дереџе се оние од фејсбук

Седница на Влада: #Ж: Утре доаѓа Бан Ки Мун, што предлагате да правиме? Ставревски: Какви банки? Кредит да земеме, а?

Ona koga namesto šeker stavaš kokain vo kafe. Se šalam, ne pijam kafe.

Будење со секс е многу јака ствар освен ако си во затвор или центар за рехабилитација

Вистина ли е дека Е.Велевска во ресторан нарачала Туна салата без туна ?!Олимпијците испратени во Лондон. Факт бр 1: Циле е поширок од целиот тим на олимпијци (4)

Кога животот поставува прашања, гуглај.

Сама дома. Се спрема да врне. Грч ладно пиво. Уште некако да имав јајца да ги почешам, па да достигнев и јас еднаш нирвана во животов.

Малку се 140 каракт


Tuesday, July 17, 2012

13KA

13KAOna koga brzaš da stigneš 5 minuti porano pa zakasniš 300 evra pokasno.

Sreken RodendeN USA of America GOSPOD DA GI POZIVEIT AMERIKA I MAKEDONIJA

Ај коа више почнав: Како ќе натераш 6 срби да влезат у телефонска говорница? Ќе им каеш дека не е нивна

Наместо два прсти во уста, помислувам на филип петровски.

Ама и не мојш да им се љутиш на веснициве од Ангола ако денес на насловна стает наслов „White Men Can't Jump“. Ко кенгури беа маму им.

Драга мамо, ако го читаш ова, ќе го избришам твитерот.

се движам со брзина од 1,5 твитови на ден

Дали знаете дека постои посебен круг во пеколот за теткине од студентски


Имам пеперутки. Во јајцата.

Го видовме Џокси прееска, дали сме Велигден?

Ако фатиш температура, колку толку ќе се разладиш.

сето тоа потенцијално потомство кое завршуваше на запотен женски грб...

Понекогаш ме нервира умов. Олабави бе даае

ЕКСКЛУЗИВНО во Турција се снима серија која не е ХИТ

Ако го читаш ова то значи не клецаш, богами и јас.

А кога некој ќе ме праша на фб чет жива ли си? Е не пичка ти матер од гроб се уклучувам!!!

"Open here". It never does.

ГОСПОДИН ГОСПОДИН СТЕФАН со инструкции до поповите и клисарите: Стискај ТОЧКА ЕНТЕР - ТОЧКА ЕНТЕР за да падне преносот у живо од ЦЕРН.

Ебате бозонот, сеа ќе биде оправдано владата да ги укине неработните денови за верски празници.

Бозон воскресе! Вистина воскресе!

Еден од главните научници у ЦЕРН е од 100 најдобри студенти што влегоа у ДПМНЕ!

I mi cigani imamo dusu , rece Erdzan I vleze u Sedmica

Вонземјаните дојдоа по субвенциите!

Кога настанал бозонот? Бозон не настануе бе брат, бозонот е вечен, како Македонија!

До мене оди Паско Кузман, ми иде да му речам нешто во стил "еее чичко Паско, #бозонот го најдоа, а гробот на Аце уште го нема"

Како сам се надала,лепо сам се најела. (намиг)

Иде НЛО од Кочани, носи деца помочани...

Научниците открија што сака жената - но таа се предомисли.

СДСМ: ВМРО да објасни за пропаста на Илинденското востание.

Има еден, ми се свиѓа, ама на него му се свиѓа Скопје 2014.#несуденаљубов

Ед'н д'н свите тија упаљачи ќе се појавив и ќе кажев еве смо, овој за тебе га напраисмо

120 а дозволено е 60. Истечена возачка, 5 уза и 3 пива, зезнато лево светло. Тој су тија олеснителни околности. Лонг лив поглед кроз прсти

И годинава во Охрид имaaт прскано... против туристи.

Оној маж што кажал дека местото на жените е во кујна очигледно не знаел како да се понаша со нив во спална!

Жаре Бербер ослабнал 15 кила на Survivor тоа значи дека Драган Вучич ни е најтежок сељак сега ???

И матично е далеку ако тргнеш компликејтед

На Канал 5 ознаката 18+ значи дека го имаат филмот прикажано повеќе од 18 пати.

Не оди таму. Тоа е мрачна пештера. Таму има страв, секс, насилство и ракија.

Маж со кломпи. Или е болничар, или пекар. Или улав. Трето 

Ќе цкрне некое магаре, изгледав цел филм. Проверете Миленко дали е ок!

Ако немаш веспа со издупчен ауспух и ако не чури ко пампур, не си од драчево...

се поретка е таа супермоќ од типот вистински да љубиш

Шо ќе добијат младите додека не' признаат под уставното име? -Брчки.

Вистински хипстер сега се слика со кошаркарите, а не по славенички пречек.

Пишала статус 5:05 не ми се спие.. а она кутрата станала за на нива...

а таму некаде во некоја темна соба, Пауло Коелјо клекнат липа во ќош и моли да му ги вратите твитовите

Не следам селебритис. Не ме разбираат и нема да ме следат и онака. Плус тоа, до курца каде биле, кој им е фризер и што јадат за појадок.Домот е онаму каде можеш да какаш долго без да се чуствуваш непријатно

Give piss a chance - Мото на "Пиво-фест"!

#клизиште Продавам куќа на Водно. Има малку поминато!

О ти глупава насмевко,тргни се од моето лице!

-Како се викал синот на Одисеј? -Одижнеј.

Да се разбереме, брат ми не се вика Гоце, така нагалено го вика татко ми од говедо, инаку Виктор е.

И на дете дома треба да му се втемели музичка едукација на време, за да не ти е криво после што не можеш да го прибереш од Аца Лукас концерт

А дека „Битолси“ е најдоброто неискористено име за група на рокери од Битола, не требит ни да прајме муабет.

Вистинските патриоти не летуваат во непријателска Грција. Тие одат на одмор „у Грчка“, пријателска земја од времето на СФРЈ.

Урбанистичка мафија и потпорниот ѕид. Паметниот попушта :-)

Истрчав 10 км утрово. Лажам, трета крофна ми е од сабајле

Ако не знае лубеница да исече, раскинете му!

Каква ќе ти биде првата лубеница, такво ќе ти биде цело лето

С.А.Р.С ќе ја тераат РАКИЈА, а ПИВОФЕСТ е.

Пивофест - једино место што на едно место може да собере више сељачана од Скопје.

Умрел од секс. - Се ебал по скали.

Fejsbukanes eunt domes

Секогаш кога некој ќе нарача пица-бурек, Величествениот пролева солза.

Автоцензура ти е коа пувнуваш и покрај тоа шо си сам у канцеларија

Ако мачка ти го пресекла патот, значи дека тргнала негде.