Thursday, February 28, 2013

Твитер прашалник @i999y

Твитер прашалник @i999y
1.Име (ник, кој ти го стави)?
Нешто морав да турам шо би рекол Штулич Док сам као мали дошао у град, морао сам себи дати надимак.
И као требаше од Игор нешто да биде па испадна Иги Иџи Игац тој со деветките ...


2.Опишете се (макс 140 нели)?

Тежок човек (на карактер).Еве на ,да видите!!! Воа е у @RakijaBar (@Bratot1 за рекламава дужиш забава). Не стварно сум тежок на карактер, али испод е душа(памук) шо да ви кажуам. Знам да биам и врло забавен (чак што више на граница до Глупи Август) иначе 190/90


3.Зошто си на твитер?
Па... терапија, Здраво јас сум Игор и јас сум ....количар.
Не стварно, прекрасно е тука, со некои твитерџии и се запознав, се дружиме,најдов роднини тука,супер е,ептен
А терапија даааа, твитер ќе те насмее така добро (некои шо викат,упс мочнав)

4.Шо преставува вашиот аватар?
Дирекно сликање у фаца од страна на ќерка ми (со мобилен к750 далечната 2009)

5.Кој ве донесе на твитер и дали ве за*ба со тоа?
Балдската, паааа поприлично. Прво бев скептик, гледајќи ја како со телефон у рака се смее, сеа ја бетер сум.

6.Ова ви е прв твит (ај да видиме, шо ќе твитните)?
Кај сте бе даае?!??

7.Вашето второ искуство?
После првото ваљда (аааа воа треба се мења прашање)

8.Каде би сакале да отидете на еден месец? А каде на меден?
На месец Преспа рецимо Стење (у на Ставре куќата,и пред тебе планина,мозок на пасење)....меден месец терав у Дром....јбг

9.Брак?
Имам, за некој ден 13 години ,прекрасно е,Воедно честитки до сопругата Рената.А и деца иам син и ќерка 13 со 10

10.Ако се реинкарнирате во животно, кое би сакале да е?
Ретко некое,ептен ретко,од ниа Тасманиските


Прашања од @FreudianSLipps
1.Како не ти е незгодно како газда и иницијатор – да немаш одговорено прашалник?
Зошто незгодно?!? Па воа е за Вас!!! Ма курац ,на никој не му текна да ме предложе, се шалам....
Еве одговарам,али незгодно даае.Ама забавно исто така!

2.Дали веруеш у хороскоп и у црвену боју?
Хороскоп ми читат чат-пат, а црвената ми омрзна стварно

3.Фројд или Јунг?
Пред се Ѓурчиев ,Успенски,Блаватска и Штајнер. Твитерот ми (ни) го одзема времето за читање, ваљда трулите капиталисти за тоа и го измислија.Иначе овие филозови или теозофи како сакате топло ги препорачувам

4.Што кажуваат твоите мартинки за тебе?
Рокериште,бунтовник (одртавен). Шо знам , ги обожавав ,ги носев дење и ноќе, а особено на лето, на плажа,у Градиште ,90тите, сеа седат дома, наследство за син ми,ваљда у година ќе сака да ги носи.

5.Што јадеше за доручек?
Нема да веруваш, мусака. Една од последните работнички мензи во државава, онака со лента ,инокс прибори,све...таа е! Би сакал да а нема, па да грицкам нешто здраво.

Најзаебаната работа е наследникот!!!! Се мислев меѓу мноогу добри стари и нови твитерџии и изборот е следен!! 
едни викат 

други викат 

@MedoDimoski

Империја


Wednesday, February 27, 2013

Твитер прашалник @FreudianSLipps

Твитер прашалник @FreudianSLipps1.Име (ник, кој ти го стави)?
FreudianSLipps, зошто сум Фројдовска емотивна мисконцепција у движење. Impressed?

2.Опишете се (макс 140 нели)?
Не знам што ви значи ова макс 140, јес да сум size petite- small по амерички, сепак у 140 не ме собира. Нисмо дошли ту да се вреџамо.

3.Зошто си на твитер?
Зошто повеќето од вас НЕ СЕ У ПРАВО. :)))

4.Шо преставува вашиот аватар?
Претставува депиктирање на очигледната поделба кај секоја женска индивидуа, внатрешниот пандемониум, екстравертното и очигледно битие и онаа скриената ноншалантна ФЕМИНИСТИЧКО дрска, внатрешна Моника Белучи.
Се шалам, само гугл пикчрс примерок од Моника Белучи претставува. Немам платено никакви авторски права патем, поздрав до ЗАМП еве одма ја мењам.

5.Кој ве донесе на твитер и дали ве за*ба со тоа?
@iivvanaa ... и да.

6.Ова ви е прв твит (ај да видиме, шо ќе твитните)?
Како се твита овде кај се стиска? @iivvanaa?

7.Вашето второ искуство?
Како мислиш...второ искуство?

8.Каде би сакале да отидете на еден месец? А каде на меден?
Еден... во Њујорк пак. Меден... ќе ви кажам за неколку месеци.

9.Брак?
ДА!!!!!!!!! *камери и рандом возбудена тетка со Атлантис чоколатца*

10.Ако се реинкарнирате во животно, кое би сакале да е?
... Хуго ... (не прашувај)

Дополнителни прашања
1.Книга?
Казнено право општ дел - од  Маријанович  :))))

2.Трошаџија или шпараџија?
Влаинка

3.На караоке си пеела ли?
Изведбата на Tell him од Селин Дион и Барбара Стрејсенд со Иве и Follow me од Uncle Kracker  со @iivvanaa сеуште се раскажуваат у некои скопски кругови.

4.Како ти оди вљубување?
Фантастично.

5.Шо би променила кај себе?
Тоа што сеуште немам куче. Ping @CharlieIntruder PING PING PING!

Прашања од @iivvanaa
1. здраво како си? (леле каква си)
Јас сум урбано копиле не сум естраден уметник.....(СЛАТКАР ТЕ САКАМ)

2. докторира ли?
Дали мајка ми те плати за прашањево и колку?

3. кој е најлошо облечен на ред карпет на овогодинешните оскари?
Кели Роуланд ... А Селма Хаек беше апсолутен врв..За тие што повеќе сакаат да знаат и Хали Бери беше фантастична, а Џозеф Гордон Луит носеше различни чорапи...Али тоа не беше прашањето.

4. using "are we", are we?
Yes thank you very much thank you please to you

5. нешо за вуди ален?
следи @i999y

1 Роденден

1 Роденден

На денешен ден навршува една година од првиот пост на овој блог.
Идејата се роди, исто така и насловот на самиот блог(И ЈА ИАМ БЛОГ), со излегувањето на blogirame.mk .Си викам едни никакви имат блог, ја ли да неам.

Настанаа многу постови, многу од нив со Ваша помош.
Еден од тие собата беше во соработка со бабето @VlatkoVasilj.
Пред се благодарност до @Necovski @Sokarovski @Angie_MKD во реализацијата на проектот Најдоброто од твитер ,кое веќе има 41 дел.
Исто така благодарност до сите кои учествувавте, и ќе учевствувате во Твитер Прашалникот.

БЛАГОДАРАМ НА СИТЕ.

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ (non gay)

Tuesday, February 26, 2013

Твитер прашалник @iivvanaa

Твитер прашалник @iivvanaa1.Име (ник, кој ти го стави)?
@i999y беше зафатено

2.Опишете се (макс 140 нели)?
a vision in локни

3.Зошто си на твитер?
за да станам славна

4.Шо преставува вашиот аватар?
О.О

5.Кој ве донесе на твитер и дали ве за*ба со тоа?
сите патишта водат кон твитер

6.Ова ви е прв твит (ај да видиме, шо ќе твитните)?
hello world

7.Вашето второ искуство?
не го разбирам ова прашање

8.Каде би сакале да отидете на еден месец? А каде на меден?
на еден месец во Јапонија, на меден на Малдиви

9.Брак?
треба да клекнеш прво :)

10.Ако реинкарнирате во животно, кое би сакале да е?
меркат(че)


Дополнителни прашања
1. Кога ќе престаниш да одиш по концерти?
кога папата ќе си даде отказ.... упс

2.Кој од ТЛ би го земала за друштво на пуст остров?
@FreudianSlipps (hell to the yeah)

3.Се збори дека си најбољи шофер на твитер?
апсо-факин-лутли

4.Кога нов телефон?
шиткаш?

5.Последна дојде на фб,зошто ?
зошто @FreudianSlipps си отиде

6.Имаш ли слика,каде што си намуртена (де даа видиме)?
ја ме ја

7.Магистрира ли?
I mastered in disguise

8.Како го запозна другиот ванаби џипџија?
сакаше да биде #твитержена. ми се обрати.

9.Кој е следен?
@FreudianSlipps

Monday, February 25, 2013

Твитер прашалник @Jane_Sk

Твитер прашалник @Jane_Sk1.Име (ник, кој ти го стави)?
Никот сам си го одбрав, станува збор за еден благородник од САД кој во минатото има направено некои добри дела. А да, има и една мн добра приказна која го носи истото име и е опеана од едни Бистибојс.

2.Опишете се (макс 140 нели)?
Висок дечко, сини очи, десна нога послабо развиена од компликации со колено, завршен факултет, женет, војска неиден, левучар, сака колач со вишни, сака риба на скара, коленици ребра џигери јазици мозоци глуждови – никогаш не пробал, сака пиво книги музика велосипеди – класика...и сеа не знам уште колку карактери иам за да продолжам!? Ова прашање треба да го решиш со некој дајалог бокс или сл. за да биде јасно.

3.Зошто си на твитер?
Имам многи слободно време па најдов нешто поинтересно од ФБ.

4.Шо преставува вашиот аватар?
Мојот аватар е нашата прекрасна планета. Сакам сите да сме жители на планетата Земја, а не да се делиме со граници и војски. Забегав....

 5.Кој ве донесе на твитер и дали ве за*ба со тоа?
Мислам дека сам се заееав и искрено појма неам што сум правел на почетокот. Знам отворив профил, твитав у магла и после баталив. Се вратив после некое време и појма немам од кај толку луѓе ме пратат, па почнав да контам некои нешта и сега дури и прашалников го одговарам...пак ќе кажам: сам се заееав.

6.Ова ви е прв твит (ај да видиме, шо ќе твитните)?
Како па да не! Од кај знаеш!?

7.Вашето второ искуство?
Искрено не памтам, многу одамна беше тоа...ах....

8.Каде би сакале да отидете на еден месец? А каде на меден?
На еден месец би сакал некаде источно. Тоа не значи дека сакам да идам во Боровец, мислам на источно од Истамбул, на пример. Втора дестинација за месец дена би ми била Јужна Америка.
На меден месец бевме и мн убаво си поминавме. Не ви кажувам каде, затоа што само јас сакам да иам такви прекрасни слики на ФБ. Инаку ние го викаме Меден Месец Дена и ни фалат уште едно 20 дена за да го завршиме.

9.Брак? ијас.

10.Ако реинкарнирате во животно, кое би сакале да е?
Улаво и бесно гризли некаде во Америка. Да си ловам риби, да сркам мед и да грицкам шумско овошје и шумски зеленчук. Пред луѓе ќе се однесувам екстремно агресивно; ќе кршам дрва, ќе фрлам карпи, јако ќе урлам! Нема да ги повредувам, може се греота. Ќе украдам и велосипед од некои луѓе, па на забавата нема да и има крај!

Дополнителни прашања
1. Лепиш ли пари на музиката?
Никогаш не сум го направил ова J

2.Кој од ТЛ би го поканил на ручек?
Сите од ТЛ би ги поканил. и повеќе!

3.Шо би му зготвил?
Па би им зготвил ммм...ааа... еве грав! И би ги викнал утредента на школка у парк да си грмиме!

4.Шо телефон користиш? 
Умен или познат како смартфон, пентиум од старите, АТ.

5.ФБ или Твитер?
Ова за на Твитер е, така? Твитер човече!

Прашања од: @Jocoska

     1.Дали отстапуваш место на стари и изнемоштени во автобус? Дали постојат „изнемоштени“ или тоа е само мит од минатото. Што е тоа „изнемоштени“?
Автобус слабо користам, но секако дека би отстапил место. Постојат мн изнемоштени луѓе и секако дека тоа не е мит. Тоа се луѓе на кои им е преку глава од товарот на животот ама не се даваат и може добро да им дојде ако седнат. Седи бе брат!

    2.Дали си знаел дека бубамарата (Coccinellids, lat.) е штетник за земјоделските посеви.  Што мислиш за златната бубамара (Coccinellids Aurelis, lat.) како подвид во тој контекст и дали?
Првото знам. Во врска со ЗБ имам само едно да кажам…имаше две три фаци кои што бев убеден дека ќе кажат <фуј буба маро> и нема да земат награда, ниту па ќе бидат дел од цел тој циркус… ама не излезе така. Отидоа и подигнаа 300гр. месинг. Така да големо благодарам до ЗБ што ги откри вистинските лица J.

    3.Колку си навистина близок со рапот? Дали, на пример, со рапот би се оженил, хипхоптетички? 
       Блиски сме. Со него не би се женел затоа што е мн тапа. Досаден е до небо.

    4. Дали некогаш си бил потажен од делница на кларинет во турска серија?
      После ‘потажен’ – ништо не те сфатив.

    5. Според твое мнение, што ценат повеќе жените, тајна тетоважа или јавна бламажа?
Јас мислам дека жените сакаат јавна тетоважа и тајна бламажа. Така јас мислам, не знам.

следи @iivvanaa