Sunday, March 31, 2013

Твитер прашалник @Superman237

Твитер прашалник @Superman237

1.Име (ник, кој ти го стави)? 
Superman237, сама себе ставила.  Опседнатост со ликот и делото на супермен, особено 
после овој муабет2.Опишете се (макс 140 нели)?
 

3.Зошто си на твитер? 
На клиника за OCD немаше место  

4.Шо преставува вашиот аватар?  
Тетоважата што никогаш нема да ја ставам a многу сакам.

5.Кој ве донесе на твитер и дали ве за*ба со тоа?
@JakovFendu I @BobiZiu  ме донесоа ама  #твитержениконзервативнаструја ме задржаа на твитер. 

6.Ова ви е прв твит (ај да видиме, шо ќе твитните)?  
Кај дојдов  кај си ебав мајката! Ништо не разбирам.

7.Каде сте родени?
Битола на болница во Мај дури врнело снег на денот на Милицијата во една бивша земја.

8.Каде би сакале да отидете на еден месец? А каде на меден?  
На еден во Токио на Меден не одам , нема потреба.  Сакам да живеам на одмор во хотел цел живот.

9.Брак?  
Аххх, тешка работа е тоа. Не можам да ветам нешто што би било до крај на живот. Многу е.

10. Ако реинкарнирате во животно, кое би сакале да е? 
Змија

Дополнителни прашања

1.Шо боја ти е косата моментално? 
Пола / Пола  - Боја сончева светлина.

2.Потекло, детално?
Западна Македонија- Битола- Прилеп- Струга , по тој редослед! На привремена печалба во Сандалијата.

3. Кој би го испратил на пуст остров (за казна)? 
Цветанка Ласкова! Таа ја донесе првата теленовела во државава.

4.Те бират за мис, дека како ќе оде говорот?  
Ај да не се вреѓаме!

5.Добро еве не мора мис,оскар за споредна женска улога?  
Хвала ти Мајко што си ме родила, што си са оцем љубав водила.....  

6.Ќе биде ли човек од Шејтанот? 
Тој е човек и пол! Јас за остатоков од луѓево не сум сигурна!

7.Цигари,алкохол,останати пороци, по кој редослед би се откажувала? 
Исто како што не би Брак Нема редослед за откажување од ништо што ми прај Кејф! Не си ги давам пороците, мои се за мене се!

8.Каде здравје нека е за Мајот? 
Негде на ливада со топка сигурно не. Може да Варосувам евентуално, па ептен ударнички да го прославам.

9.Кој е следен , да го малтретираме? 
Е па за да видиш дали ќе го биде или не @isakshejtan

10.Чекај бее...зошто си Сонце?????  
Тако топла и сјајна тако велика и жута! 

некако од ова си дојде , а и сакам многу жолта боја.

Анестезија


Anestezija (Анестезија)

Добро знаш сваку реч, сваки знак како најлакше, најбрже, најслађе рећи одлазим.

Растемо, пазимо, случајно газимо твоје најблаже усне кажу одлазим.

Анестезија...

Смеје се зрцало мојим очима, сребрне бубе зричу одлазим.

Замисли ти си ја, замисли ја сам ти, отварам очи и кажем одлазим.

Анестезија...


Твитер прашалник @Ba_By_LuТвитер прашалник @Ba_By_Lu

1.Име (ник, кој ти го стави)?
-Првиот тренер од ракомет ми го даде надимакот кој си го носам гордо долги години го добов поради дресовите од бекам шо не ги соблекував на тренинг

2.Опишете се (макс 140 нели)?најубаванајпаметнанајдобра
-јас сум ти батка ходајучи секс еднаш ме гледаш ,цел живот ме памтиш а ако ме видиш втор пат седни да се напиеме по една жолта.патемнајубасум

3.Зошто си на твитер?
- да ми излезе алтер егото на површина а сепак да има луге кои ме разбираат


4.Шо преставува вашиот аватар?
-Убавина.(не сум нарцис само кажувам)

5.Кој ве донесе на твитер и дали ве за*ба со тоа?
-@mondodiT моја најомилена фацка која за ниш не ме заебала па ни за тл следете ја мме

6.Ова ви е прв твит (ај да видиме, шо ќе твитните)?
- Фактот дека твојата интелегенција е пониска од мојата потпетица не допринесува да ми делуваш харизматично

7.Каде сте родени?
- Побитно е каде сум направена али ај у болница ваљда

8.Каде би сакале да отидете на еден месец? А каде на меден?
Дубаи и Дубаи .

9.Брак?
-Не фала.

10. Ако реинкарнирате во животно, кое би сакале да е?
-Тигар и да им ги јадам мрсните газови на сите во тигреста хеланка

Дополнителни прашања

1.Што би одбрала за поклон до 1000е (за себе)?
-
дај сува пара ке си комбинирам


2.Куче или маче ?
-Куче!  – мачките се вештерки

3. Кога последен пат сте биле во театар?
- пред точно две недели

4.Кој е најдобар Македонски пејач?
- Гоце Арнаудов – штета шо си ојде сакав на свадба да ми пее

5.Вегетаријанство?
Никако

Прашања од :@mitkav

1. Да треба да избереш само една работа што би избрала
- сакам се не можам да одберам едно

2. Лоша навика што ја имаш
-Ждригам како мажиште во присуство на блиски луге немачка култура јбг

3. Од што се плашиш?
- Од злобни луѓе

4. Сакаш да пробаш секс во тројка?
Не , себична сум сакам се за мене


5.Што мислиш за машко-женското другарство?
- Додека мрдам ке тврдам дека постои(новокомпонирана )горда сум на тоа дека имам другар кој не покажал дека сака да ми го накца а не е геј , успат животов без него и твитер би бил полош од живот без секс. Ги жалам оние кои немале шанса да го почуствуваат моментот цитирам : “олка си напраена у газот мор на шо личиш “ кажано од маж добронамерно навредливо и најбитно прифатено како предупредување

6. Кое е најчудното/откаченото место каде си имала/сакаш да имаш секс
-На балкон во четири саат попладне нека има муабет .


Friday, March 29, 2013

Твитер прашалник @mitkav

Твитер прашалник @mitkav


1.Име (ник, кој ти го стави)?
Интересно е тоа што вистинскто име ми е Димитар и нели скратено Мите Митка, а презимито Влахов (по дедо ми народен херој) и ја додавам В од презимето и МиткаВ

2.Опишете се (макс 140 нели)?
Мене не може 140 слики да ме опишат тоа ти се 140x1000(збора една слика) =140.000

3.Зошто си на твитер?
За да бидам главен.

4.Шо преставува вашиот аватар?
Аватарот не преставува ништо друго освен тоа што сум.

5.Кој ве донесе на твитер и дали ве за*ба со тоа?
Па никој посебно направив профил 2008 некаде и така, а во поново време се активирав ради еден пријател кој веројатно ме и заглави тука.

6.Ова ви е прв твит (ај да видиме, шо ќе твитните)?
#ПорноЧетврток во зависност што ден е.

7.Каде сте родени?
Роден сум во Штип, каде преживувам и работам хонорарно за жал сеуште во центарот за култура, незнам дали и тука ќе останам.
8.Каде би сакале да отидете на еден месец? А каде на меден?
па не мора да идам некаде посебно доволно е месец дена да ме затворат во еден стан со едно 5-6 девојки кој предходно ќе ги одберам, ем по мал е трошокот. А меден би сакал да ја однесам во хотелот каде е снимен филмот  the shining

9.Брак?
Уште постојат бракови. Ако постојат би сакал да пробам неколку :))

10. Ако реинкарнирате во животно, кое би сакале да е?
Во зајче ради


Дополнителни прашања

1.Шо имаш ти со џезот?
Па со џезот имам тоа што сум еден од луѓето што придонесеа кафичот да биде тоа што е мислам на џез арт клубклубот/кафич во Штип.

2.Штип те го дека е, а усвета е,како се живее у Штип?
Па со оглед на порано и сега е исто, се зезам добро е. Се до дека има добри жени, а има Штип особено дојдете видете.

3. Пастрмалиа?
Па јадам често и препорачувам на секој што дојде, а и да дојде некој нека ме бара.

4.Би заминал ли од Штип,рецимо у Скопје?
Мислам дека би заминал, еднаш имав понуда да работам одбив па ќе видимие. И за жени исто би можел да заминам

5.Спорт или не?
Па не баш по спортот. Ако спорт го сметаме тоа дека по цел ден да седиш во кафич и гледање гифчиња и се друго освен спорт.


Прашања од   @SikiKikiriki

1.Колку Штип е поперверзен град од Скопје и на кое место во Штип би однел #ПраваСкопјанка на дејт?
Па да има перверзија во штип доста и некако ми се чини и дека Скопје има исто многу повеќе перверзност од тука, само неможам и да докажам. Па само ако е права ќе ја однесам на право место пред да ја однесам дома.

2.За кого гласаше?
Гласам за вакво нешто

кога би имало партија од убави жени т.е. од девојки што сјаат и убаво средени што немда да може да остане рамнодушна ни жена, е тогаш кога и каде да се кандидира таа партија ќе победи, а за мозок многи и не им треба.

3.Ако имаш син, кој ќе биде првиот совет кој ќе му го дадеш за жени?
Жените повеќе сакаат да ги забавуваме, отколку да ги љубиме  без да ги забавуваме.

4.Веруваш ли во љубов на прв секс?
Верувам. Велат дека ние мушките прво размислуваме за секс, па после за љубов...ако се погоди сексот.

5.Имаш ли врска и дали е во форма на осмица
Немам врска.

Бекамица @Ba_By_Lu

Thursday, March 28, 2013

Твитер прашалник @SikiKikiriki

Твитер прашалник @SikiKikiriki

1.Име (ник, кој ти го стави)?
Некои работи се поубави од позади па и имево Анномисс од назад ако го прочиташ е моето име. Има 2 „с“ пошо уште не сум имала прилика до матично да идам со некој момак. Сики ме викаат по надвор, а кикирики не јадам. Иначе ми го стави другар пред 10 години.

2.Опишете се (макс 140 нели)?
Хорни програмерка која знае да се смее со целото нејзино срце. Лав со подзнак скорпија и сијамска мачка по дома.

3.Зошто си на твитер?
Едно време пишував дневник. Имам напишано 9 дневници. Ту мач ми стана, па затоа твитер. Најверојатно водам евиденција на моите перверзни моменти.

4.Шо преставува вашиот аватар?
Ги мењам ко ..чорапи беше? Да не се заебавам почесто мењам чорапи. Лажам. Аватарот и не е битен. Битен е коверот. Тоа се моите очи МАНИЈАЧКИ!

5.Кој ве донесе на твитер и дали ве за*ба со тоа?
Реално твитер не е кафич па некој да ве донесе. Јас сум радознало не толку мало. И сакам се да пробам што се нуди на нет. Само знам дека прв што го следев од МК беше @MedoDimoski, после него се’ тоа ми се прошири. И еве ме на ова ДЕРЕЏЕ.

6.Ова ви е прв твит (ај да видиме, шо ќе твитните)?
Јас твитам зашто го сакам, а ти како си? #исповед

7.Каде сте родени?
Родена сум во Чаир, таму и живеам. А праена сум на кров од кулата во Карпош 1, од 28 октомври до 3 ноември таа недела, 1985. Најверојатно 2 ноември пошо сабота нели, тогаш смеело до покасно. Таму планирам да го праам моето прво бебе. #МалкуПознатиФакти

8.Каде би сакале да отидете на еден месец? А каде на меден?
На еден месец сакам до Gothenburg и да уживам со една моја најмила френдица со која ко мали по спаваќи пред дворој ги пеевме песните на Селин Дион. На меден...кога е тој со мене секаде. Добро ај, може Гран Канарија – Шпанија.
Песнава у позади ми свири додека се симнувам од такси и здогледувам шанк на плажа.  

9.Брак?
Брак е #онаКога ќе му родам двајца кошаркари и една балерина.

10. Ако реинкарнирате во животно, кое би сакале да е?
Птица, ем ќе летам ем ќе манијачам луѓе на раат.


Дополнителни прашања

1.ФЕИТ зошто побогу?
Затоа што нема факултет за сексуално образование и љубовни проблематики – СОЉП.

2.Како те гледаат колегите на Феит?
Ромбоидно.

3. Кога би бирала ајвар или кавијар?
Абе кога ќе го пробаш ајварот на баба ми, замижуваш и се осеќаш ко да си на нива широка пуна пипер, се вртиш ко чигра и среќен си левел конечно снема пипер за љупење.

4.Зебрата е бела со црни пруги или црна со бели пруги?
Какви зебра принт панталони си купив мх!


5.Имаш ли симпатија на ТЛ?
#Симпатија е кога ќе му дадеш лиз од сладоледот.


Прашања од :@TheFitzzz
1.Сики Кикирики ? Зашто 
Тоа ми е униформа. Го користам за мејл, скајп, фб, а твитер не сакам да остане покус, ќе почне да лаже, знаеш како е.

2. Дали го памтиш моментот коа се сретнаа Металот и Светлината 
За бакнежот меѓу металот и громот?! Ах, Петре мислам дека беше близу автобуската кај Судска палата. :-) :-)

3. Би била Министерка за ? 
Информатичко образование.


4. Со кој Твитерџија/Твитерџика би отишла у Мала Преспа на Викенд 
Би сакала со што е можно повеќе. Сакам многу да од твитерџииве да ги запознаам, многу ми станаа мили и драги.

5. Твитеров ... До коа ... ???
До денот кога ќе се пораѓам. Ќе твитнам гифче со порно хаштаг.

Следен го повикувам господарот на гифовите @mitkav

Wednesday, March 27, 2013

Твитер прашалник @TheFitzzz

Твитер прашалник @TheFitzzz


1.Име (ник, кој ти го стави)? 
Бапчо ... Сам си го ставив (За 1-ви Април ќе бидам бензинска пумпа)

2.Опишете се (макс 140 нели)?
Филип, поносен и самоуверен  шизик со строг и неодреден поглед, во слободно време муза на Франциско Гоја ... Дупли Стрелец (23` и 25` од пенал) ... Хоби – Шах у Жена Парк

3.Зошто си на твитер?
Рецесија, опака бољка која хара и разједа наше преуреѓавање ... поскапе Психијатарот, морав да барам чаре ...

4.Шо преставува вашиот аватар?
Црно-Бел Салвадор Далиев трибјут за мојот брат близнак чиј фетус го имам изедено во утробата на мајка ми (Жени читајте Нутела)

5.Кој ве донесе на твитер и дали ве за*ба со тоа?
@Narasanov @UrosMilosevski и @TomssonB ми го направија ... Ако ќарам некоја Твитерџика ... ќе им дадам први да твитнат дека е трудна

6.Ова ви е прв твит (ај да видиме, шо ќе твитните)?
#Љубов е кога ништо не е поприсутно од нејзиното отсуство ~ Петре  М.

7.Каде сте родени?
Во градот кај што матен Вардар брзо тече, тајни носи, време влече ... Кај што млади моми #Љубов водат, душа вадат очи бодат ... Градот кој што зиме, лете дреме ко бајче ладно Скопско или Турско чајче... 

8.Каде би сакале да отидете на еден месец? А каде на меден?
На еден Месец ... Ваљда на
Deimos … месецот на Мars ... фино било... само Телма и ЕДО се фаќало ... бар така ми кажа Берта Додевска, а на меден ... Кај шо ке рече она бе батка...


9.Брак?
Не фала, постам ...

10. Ако реинкарнирате во животно, кое би сакале да бидете?
Човечки пандан на Chimera ( митско животно создадено од симбиоза на Лав, Коза и Змија) … Во мојот случај симбиозата ќе биде од мене и гитаристот кој е сублимат од чувените (Пепи Ренџов, Пако Де Лусија, Канго и Слеш)…еден и единствен  > Роберт Саздов и наравно во долниот дел Јоце Панов..


Дополнителни прашања

1.Светло или темно пиво?
Пиев светло до пред инцидентот L ... мојот најдобар другар беше Албино, бевме на скијање во Маврово, се изгуби измеѓу Галички и Жути ...  никогаш не го најдоа... од тој ден пијам само темно. Плус тазе сум у ККК ...морам да се уклопам

2.Врби у Вардар?
Можда е Фора ... Од мука да родат Грозје ... да не има на CNN ...

3. Кога последен пат сте биле во театар?
Неодамна на Дервишот и Смртта  ... одлична изведба на Ристановски, генијален глумец ... што ме потсети на една изјава на Тони Михајловски: “Да бев посветен глумец како Ѓорѓи Јолевски, до сега ќе бев Никола Ристановски

4.Кој е најдобар Македонски глумец?
Има плејада на Македонски глумци и ролји на кој им се восхитувам ... Ристо Шишков, Петре Прличко ... Лазар Малиста ПоликалаБараков ... но сепак јас емотивно сум најповрзан со бардот на Македонската глума и за мене единствениот Македонски крал ... Ѓорѓи Колозов !

5.Бурек со шо го јадиш?
Со Надеж, дека ке уколвам и некое зрнце Сирење унутра !

 Нареден:@SikiKikiriki

Прашања од :@TomssonB

1.Дали е вистина дека твитовите за љубов ти ги пишува друг твитерџија, нема да го именувам (не е овца)?
ТО НИЈЕ ТАЧНО ! Твитовите за #Љубов си ги пишувам сам, инспириран ко Петре од Дениција ... 

2.Се шпекулира дека во младоста си се радувал на успесите на МЗТ, а сега навиваш за Работнички? Точно ли е ова?
Повторно дрска инсинуација која долго време се има крчкано во кујната на една наша чувена Телевизија (читај Шутел
) … Речиси цела моја кариера ја имам поминато во К.К. Годел Работнички ...  напрајв прелаз у Водњански кога мојата макотрпно заработена златна медаља и беше дадена на Секретарката на клубот пошто му беше швалерка на... а и плус малку се осеќав ко Скалабрини ...

3.Треба да ја носиш твитерџиката од твоите соништа на дејт. Каде ќе ја однесеш?
На ќебапи у Дестан во Чаршија ... па за рука покрај кеј до кај баба ми на колач со вишња ... па вечерта ќе гледаме филм од мојот омилен режисер - Акира Куросава... С`лнце да зајдвит ја да умирам ...
#хехе

4.И тебе ли те замара Сафет за совети како да фати девојка?

Да, али џабе везам ... АМААКО нек не се откажуе надежта умира последна ...

5.Нели мислиш дека треба повеќе да ми ја подаваш на баскет?
 
Три класи сум бољи од тебе !!! ТРИ !