Monday, June 30, 2014

111КА
Monday, June 23, 2014

110КА


Sunday, June 22, 2014

Твитер прашалник @glupcho

Твитер прашалник @glupcho1.Име (ник ово оно)? 
Глупчо 

2.Висина и тежина? 
Е сега кој ќе ја бара здравствената книшка да видам на систематски што ми запишале 

3.Боја на коса (остај празно ако си ќелаф) 
Па ќелав е Глупчо, нели ? :’( .. Ама еве сега пробувам да стапам во контакт со Руни, да 
ми среди и мене да имам како неговата бујна коса 

4.Убав? (одговори со да или не) 
Зарем Снежана би избрала грдо џуџе ?! 


5.Зошто си на твитер? 
А зошто да не сум ? 

6.Шо преставува вашиот аватар? 
Како мислиш што претставува ?! Па сите знаеме кој е Глупчо ! 

7.Дали сте во врска (и дали е карирана)? 
Мхм, во ковалентна врска сум. 

8.Вашето прво искуство? 


9.Каде би сакале да отидете на еден месец? А каде на меден? 
АНГЛИЈА 

10.Ако го затворат твитер...шо понатаму? 
Какво затварање бе луѓе, што ви е .. 

11.Ако реинкарнирате во зеленчук, кој би сакале да е? 
  

12.Ако би се сретнале со историска личност, што би порачале? 
Баклава со ф`стаци.. Уххх <3 

13.Шо мобилен телефон користиш? 
Веќе кога толку сакате да знаете: 


14.Што би те натерало да се повлечеш од твитер? 
Какво повлекување бре.. а и да се повлечам, после од кај ќе ви помагам во 
оправување на државава ? 

15.Што би сменил на себе? 
Дeфинитивно добрината..Ааа да.. и стомачниве.. Не ги можам веќе.. А се мрднам 
малку нагло, одма ги кинам маициве :\ 

16.Имате шанса за нов прв твит...шо ќе твитнете? 

  
Прашања од @monika_potter 

1. Во слободно време? 
Сакам да сум мачево: 


2. Од спорт гледаш: 
Сквош и карлинг 

3. Опиши се во 140 карактери 
Еј немој вакви прашања.. Кајшто конечно се спасив од пишување писмени по 
македонски, сега па уште јас да се опишам.. Нема шанси.. Тие што ме знаат, ме знаат.. 
Тие што не ме знаат, тапа се .. 

4.Каде се гледаш за 10 години? 
Во амфитеатар, ќе го полагам Калкулус 1

5. Каква би била совршената девојка за тебе? 
За мене совршено нешто е да се научиш да го гледаш несовршеното СОВРШЕНО.. 
Истово важи и за девојка :) .. Од неа само би побарал да остане покрај мене без 
разлика на било што (секако, ако навистина ме сака ) 

Monday, June 16, 2014

109КАMonday, June 9, 2014

108ЦА