Thursday, July 26, 2012

14-тиот дел од најдоброто од твитер наречен 14КА

14-тиот дел од најдоброто од твитер наречен 14КА


Во маалската продавница се понашаат со мене како да имам 400 фолоерс. Ало бе!

Ако јадеш пица со нож и вилушка, исто ко да не си ја јадел.

Ти ебу алкохол. Дај смени малце. Еве боли ми гу ногу

Џеј постави високи стандарди. #пивофест

Имам ладна лубеница во фрижидер. Да го канам ли #Коце да и ебеме мајката?

Значи на Тур д Франс би отишол и само заради пејсаживе! Која авантура е ова човече !!!

Пун ми е фрижидерот... ..со празни тегли!

Едитирана верзија на пчела што ќе дава Нутела

СкојанишЧа - граѓани на РМ кои само за викенд одат во Охрид.

Brejking njuz: Dvajca moi prijateli barale pred sletuvanje na avionot da si gi platat pijačkite. Kraj.

Лепа брена - 75 000 евра Влатко Стефановски - 5 000 евра .. Море племе да ви ебам ваше шабанско и сељачко ...Многу е нормално таткото на градот да ја ебе мајката! #коце

Поради економска исплатливост, Македонија Пат за зголемена безбедност на патиштата воведува дополнителни манастирчиња.

Да го молиш чесниот пронаоѓач да ти го врати новчаникот е исто како да го молиш министерот да си даде оставка.

Задремав на ТЛ у пизду матер... Ќе ме изгазеше еден твит

Да ви ја уништам ноќва: Замислете си го Трифун Костовски во спидо купаЌи, како се спрема да влезе у вода и прави потези на суво ко да плива.

Отидов. Ако ме сонува некој, косата нека ми биде врзана во опавче.

Го извозев Зелениот Бран! Следен предизвик Париз-Дакар!

ќе почнам да идам на работа само со 100 денари... вака ем многу трошам , ем многу јадам . НЕ ИДЕ

Џабе ми се 385 фолоуери, пак ме игнорираат дома кога има турска серија

Твитер е весникот што го читам со првото кафе. И второто, и третото

старата народна "ми кажа едно пиле" со твитер доби на смисла

министерство за православни работи

Прашањето е како знаат T-Mobile дека се потребни 27 повици за скара освен ако не прислушкуваат?

На Фејсбук гледам #цицки на плажа, на Твитер гледам стапала на плажа :(

Запеа оџата, почнува ефтина струја

За љубов се потребни двајца, а за ептен голема љубов тројца :-)

Абе вие си ги читате своите стари твитови, само за да се потсетите колку Awesome сте?

99% од градежните работи се одвиваат на 1% од територијата на Р.М.

Слушам кај шумат аспирините

Као се вика журка на епилептичари? Пена парти. #exitмудрости2Јас од #премин го сакам оној од мисионерска во доги

не излегувајте вечер, клаваат родители по дискотеките...

да беше малце поубава - грда ќе те викаа.

Зошто девојките не ги запросуваат машките?? - Затоа што кога жена би клекнала на колена, мажот би почнал да го откопчува шлицот

а коментарот на дедо ми дури глеа Тур д Франс: „У Франција уште не го ожнеале житото“. :)

"Ово је земља за наааас" - двајца пензионери инвеститори во Бутел.

ако твитерџиите се жалат од недостаток на секс, замисли на кое дереџе се оние од фејсбук

Седница на Влада: #Ж: Утре доаѓа Бан Ки Мун, што предлагате да правиме? Ставревски: Какви банки? Кредит да земеме, а?

Ona koga namesto šeker stavaš kokain vo kafe. Se šalam, ne pijam kafe.

Будење со секс е многу јака ствар освен ако си во затвор или центар за рехабилитација

Вистина ли е дека Е.Велевска во ресторан нарачала Туна салата без туна ?!Олимпијците испратени во Лондон. Факт бр 1: Циле е поширок од целиот тим на олимпијци (4)

Кога животот поставува прашања, гуглај.

Сама дома. Се спрема да врне. Грч ладно пиво. Уште некако да имав јајца да ги почешам, па да достигнев и јас еднаш нирвана во животов.

Малку се 140 каракт