Thursday, October 2, 2014

Твитер прашалник @Phllapy

Твитер прашалник @Phllapy


1.Име (ник ово оно)?
Кога го пишував никот имав мастики чунга лунга у рака па затоа...

2.Висина и тежина?
Метро и желба за растење... И желба за слабеење и така..

3.Боја на коса (остај празно ако си ќелаф)
(ПРАЗНО)
Се зезам имам коса до гз природна права не фарбана.. ако сака некој да купи хаха

4.Убав? (одговори со да или не)
Умре циганката шо ме фалеше :S

5.Зошто си на твитер?
Од љубов....

6.Шо преставува вашиот аватар?
Мојата сериозна страна хаахха

7.Дали сте во врска (и дали е карирана)?
Врска без врска ? Врска за патики? Вратоврска?

8.Вашето прво искуство?
Не знам шо да одговорам,јер не се сеќавам ахахах

9.Каде би сакале да отидете на еден месец? А каде на меден?
На еден месец Хаваите мадам,а на меден има време до тогаш ке размислам

10.Ако го затворат твитер...шо понатаму?
Ке пишувам дневник као порано

11.Ако реинкарнирате во зеленчук, кој би сакале да е?
Праска,гола.

12.Ако би се сретнале со историска личност, што би порачале?
Ке им пуштам една историчарка да им појасни поубаво не се разбирам ја у тоа хаха

13.Шо мобилен телефон користиш?
Sony Xperia Z немој да го купувате говното кочи !

14.Што би те натерало да се повлечеш од твитер?
Тоа што почнува да личи на фејзбук..

15.Што би сменил на себе?
Ма ништо,арна сум си вака.

16.Наследуваш миљон долари, шо ќе им направиш?
Пола у банка за црни дани,со другата половина ке се ашкам кај стигнам.


Прашања од @Kirca1000

1.До кога ќе ја растеш косата ?
До коленици за да можам поштено да ја продадам и да имам пак долга коса.хаха

2.Дали си планирала некогаш да тренираш таеквондо ?
Хахаха кој рече дека не тренирам.

3.Зошто некој те вика филипи ?
Зашо не знае да чита ...ахахах

4.Каква сестра си ?
Ти викам да ми бидеш пациент па да видиш каква сестра сум.

5.Дали имаш твитер симпатија ?

Он ми е и многу повеќе од твитер симпатија ^_^