Tuesday, January 14, 2014

Твитер прашалник @Svegjan

Твитер прашалник @Svegjan1.Име (ник ово оно)?
Svegjan – односно Швеѓан. Како мал многу бев плав и пеев ABBA евергрини низ маало. Даден ми е ник’oт првично во форма на ШВЕЦКА од локален џанак.
2.Висина и тежина?
1.91м & 83кг. Sexual Tiger.

3.Боја на коса (остај празно ако си ќелаф)
George Clooney…..или Борис Стојменов.

4.Убав? (одговори со да или не)
Шармантен.
5.Зошто си на твитер?
Аеродромски кажано:”Да се дешаа нешо...


6.Шо преставува вашиот аватар?
Слика од сцена од еден од моите омилени филмови “La haine” со Vincent Cassel. You could say it’s pretty cool. 

7.Дали сте во врска (и дали е карирана)?
Патетично сингл. КАРИРАНА8.Вашето прво искуство?
Multiplayer.

9.Каде би сакале да отидете на еден месец? А каде на меден?
Нов Зеланд. А за на меден не знам, ќе морам да се договорам со дотичната,иначе it’s called kidnapping.

10.Ако го затворат твитер...шо понатаму?
Успех и помали подочњаци.

11.Ако реинкарнирате во зеленчук, кој би сакале да е?
АСПАРАГУС!12.Ако би се сретнале со историска личност, што би порачале?
Би го гушнал Jimi Hendrix и би му рекол да сними повеќе албуми.

13.Шо мобилен телефон користиш?
Не користам, се дерам на глас кога ми треба некој. Еднаш праќав порака и ми викнаа џандари.

14.Каде сте родени?
На север. Hint: Check nickname.

15.Што би сменил на себе?
Bigger boobs. Everyone likes big boobs.


Прашања од  @MalotoTrkalce

1.Мислиш ли дека е возможно влав да добие нова улога у Хобит?
Па покрај улогата на Смауг, чистокрвниот влашки змеј од Крушево кој е алчен по богатство тешко таа работа.

2.Ако побарам да ми бидеш кум дали ќе избегаш од свадба ?
Тоа ветувам дека нема шанси, ама големи се шансите гостите да не го издржат моето темпо на денсање.

3. Со која порно ѕвезда би имал јак секс за една вечер?
Nicole Aniston/Esperanza Gomez.  

4.Би го заменил ли Аеродром со друга населба ?
НЕМА ШАНСИ АЕРОДРОМ-ДРЖАВА!!!!! ТИТУЛААА ТОНИ ЗЕН БИСЕР ТЦ КАПИТОЛ АЛООООООООООООООООО БЕВЕРЛИ ХИЛС НА БАЛКАНОТ!

5.Да имаш еден ден власт како влав ш            то би направил ?
Би изгласал закон за Забрана за Being a Fat Fuck” и би го уапсил Јанко.
Покрај тоа секако дека и ова.

(Само ќе ги сменам зборовите со зборот ПОПУСТ).