Friday, May 25, 2012

Евровизиско тролање


Еуровизија

Еуросонг како ли го викаат, е првенство на европа у песни! Ваа година не преставувала Калиопи . Па еве да виите како сте а тролале како сте а сакале! Собрано на Ваше барањеOpi-Wan Kaliopi, may the force be with you! NOT!
si gi potroshivte petardite na rakometarite sea za kaliopi nema pukanje
Калиопи влезе и затоа што е геј. :-)
Може ќе ме каменувате но мене ми се допадна настапот наКалиопи и сцената исто така. #евровизија
Ако Калиопи влезе во финале ќе биде како Скопје - ќе ја сакаме и ќе ја мразиме истовремено!
калиопи: добра ли бев, добра ли...? првиот до неа: одлична..калиопи: части сеа гиро
Аииии... Па Калиопи за Бугаркава е Цеца!
Леле што убава барокна сала ќе направиме ако калиопи победи
Не не' примија во НАТО, надвор врне истура, уште Калиопи ако не победи и тоа ќе биде ужасна недела за Македонија, како и секоја прошла!
Земјотресот е чист пример за тоа што се случува кога Калиопиќе се сопне и падне.
#Од0до Калиопи, колку си гладен во моментов?
Ромео Скарата и Калиопи Дебелата
Еј, ало, за разлика од кошаркарите и ракометарите Опи е во ФИНАЛЕ #евровизија 2х#даблдекер
Браво Опи, конечно некој во финале после Каролина#Евровизија
Пак Жељко бил тука?! Со Опи се борат за бенефициран стаж на#евровизија?
коа ја гледам Опи имам чудна желба да дознаам каква е првиатно. дали прде кога е сама, која и е омилена дрога, зашто учела англиски у АМСМ..
ми се допадна песната на Опи. турбо-индастријал-сентиш. она емо транвестит. прекрасно
Едно Браво за Опи од мене :)
Започнале со проширување на триумфалната, за пречекот наОпи во недела ...
Опи е во група со цела Југославија минус Црна Гора, па сѐ е можно :))) спремете пасошите... чартери мартери... девојче на тАраса ќе чека :)
Не ветено, Исполнето… ОСТВАРУВАМЕ!!!! #евровизија
Мора сега споменик! Воинка со микрофон! #евровизија
Во 00:00 владата да го пушти сајтот за гага карти и превоз за големото финале на #евровизија
Влеговме ама водителкава да излезе #евровизија
Да се користеа гласачки кутии гарант влегуеме у финале#Евровизија
Моментот кога бугарката вика ај љав ју соу мач. #евровизија
Величествениот поарно ќе испееше #Евровизија
Да му текнеше на некој да затвори врата, ги утепа промаја пејачиве #евровизија
Екстра беше Каљопа! Браво #Евровизија
тооооооо Калиопи! растури ги! :) #Евровизија
Сите песни му се исти на Желко или мене така ми се чини?#евровизија
Љкњјре њехњуџхњуџеве фире иеди њхњ дуехф рехфреуфхур -> е така ја перцепирам водителкава на МТВ #евровизија
#Евровизија е најбоље ако сакаш Географија да научиш без книга да отвориш.
Дали Турците ќе бидат надсинхронизирани? #евровизија
Ти ебу музичара што се занимава с'с исмејување на ствари од тип на #евровизија
го видовте нашето знаменце? :) #евровизија
Некој влезе во финале на #евровизија,некој има леукемија.
За да се освестиме од големиот успех на #Каљопа со финалево, догодина да го пуштиме @jovanjovanov да не врати назад во реалноста. #трололо
тоа шо влезе у финале не ми го мења мислењето дека #каљопае досадна. у секоја смисла.
Каљопа влезе у финале и сеа ќе треба да ја тролам Покахонтас од Холандија ...
дали мочнасте од среќу и колко? #евровизија #каљопа
сеа излегва Борис Трајанов да пеј дур се гласа „САКАМ ЗЕЛЕНО ДА МИ Е СЕЕЕЕЕЕ“ и Каљопа слегва со појаси и вика „ОБОИ МЕеееЕЕЕЕЕЕЕ“ ♫ ♪
не не неееее.... нека не оди водителката кај Каљопа! Неееее не смее....
Рака на срце, добро испеа #Каљопа. Свака час. Башка, вака ослабена, барем и дојде до израз устата. #евровизија