Tuesday, June 12, 2012

Најдоброто од твитер ама 9 дел....НАЈНОВО

9-ка
Не знам дали виа моите се броат каа блог ама еве јас ќе продужам да ги објавувам! Незнам дали само ова ќе ја намали паниката на Соте по прогласувањето на летен распуст од блогот на Медо. Невр мајнд еве што сме твитале со првите деови од ЈУНИ.Актериве треба на Велија споменик да му направат! Што тезги фатија со надсинхронизација на турско-бугарскиве серии, па па па!

Рендето Бјорнер ми го смени животот. Сега и на школо не ме тепаат.

и уште не ми е јасно зошто ѓаволот носи прада а не версаче

Ептен ме нервира коа иам уште 5 минути батерија на лаптопот а си го неам додркано!!!

Тњитеров е нешо као лентата со смс поруки на КРТ...#fascinating

се качив на точак паднав, се качив на коњ паднав. се качувам само на работи шо можам да ги држам. се опаметив.

Подобро да се родиш глуп, отколку Јован Јованов.

Ве молам без RT

Сите навивале за Вардар, само Комити за Миравци - графит во Скопје

абе кога имате секс во ДМ, ставате куртони?

Sto e ironija? Da odneses familijarna pica vo Dom za deca bez roditeli!

Вечер кај мене две свирки - у ДМ сандуче група „Меланхолични Штурци“ а у СМС сандуче група „Вашиот фактуриран долг“. Улаз бесплатен.

Да речеме дека можам да се вбројам во почитувачите на ликот и телото на #Цеца ама делото бе?! :)

Денес е ден кога љубовта спрема свекрвата се мери со количеството храна оставено врз нејзиниот гроб.

Јас твитерот го разбирам како медиум на кој Антонио Милошоски најавува скора пропаст на Грција.

Ako vidite na Partizanska eden imbecil so kasetofon vo raka mafnete mi.

Не можу да ве разликују. Свите сте уникатни

твитер пише романе.

ех,да беше пенис деснава.

од толку што зборат дека грците се во криза, срам ми е што го јадам ѓевреков од 20 денари.

идеме на скитање. да му земеме невиност на денов.
Следните албуми на Јован Јованов, Тони Зен и компанија посрани пејачи - ќе излезат на CD-RW.


не ми треба психијатар,имам јас твитер

Сузана Гавазова пиела јогурт и плукнала по навика.

Dobroutro. Neznam koja smena e. Ama ubav sum. #zimisve

Топ листа педофилиста.

за печатните грешки се погрижи спонзорот скопско

тајмлајнот ми е полн со "жешко е" твитови. ит из офишали самр! ^^ ве молам нека трепка *радости*

7 години на Тибет...пичка ти матер а цел живот у Македонија

Мојата кола прва на паркинг, влезната врата заклучена. #факјеаили само ја не знам дека имаме колективен одмор.

Вака сеа. Денес нема да каснам на работа и ќе си купам попатно цреши за доручек. Само да станам од креветов. Тоа е планот. Мда.

На прв поглед беше грда, а богами и на втор.

Кур не боли. Си твитаме.

Сакам кога си твитам некои интересни факти,а никој не ги приметува. Да ви е благослевен натрупаниот ваш timeline,слава му!

Вест:"Претепан гостин зашто одбил да пие топло пиво".Да не прочитав дека се десило во Аеродром,ќе мислев дека е just another охридска вест.

Може не сум магнет за жени, ама за фрижидер...боооо. ;)

Готам го има Бетмен. Метрополис го има Супермен. Владата го има Тодоров.

Dobroutro. Samo zdravje, ljubov i srekja, parite sami ke si dojdat. Chekaj da ja razbudam baba mi da ide po penzijata...

Буквата П на плоштад вреди 5 и пол милиони евра.#НемојДаМеЈебеш

ја дур не го видам тодоров како пораѓа, пука со пиштол и го рецитира кочо рацин во исто време, не ви верувам ништо

Само Неготино има доволно цивилизиран сообраќај, за да нема потреба од семафори.

"Ако имам 10 чоколади и некој ми побара една, колку ќе ми останат? 10, секако":)))))))))))

Вујните ставаат најмалку лажички цедевита во чаша вода по глава дете/внук.

Цура го тера брат ми нешто да направи, он нејќе и му вика, а да ти направам тажна фаца? - Заеби, куче имам дома, тажна фаца не пали кај мене

Zamisli ovie od Next Time ti se braka pa moraš da gi češlaš za Dobro utro.

поповите шо носат сукњи да не се бунат против геј парада. фала.

Лебарка е жена што продава леб.

Земјотресот не се почуствувал во Охрид зошто немал платено земјотресарина

Донт вори, би хепи. Дринк пепси, би секси !

не ви кажав, пред некој ден видов човек што купува “вечер“, секакви по улици има

Абе тебе неќам да те слушам не па да те прислушувам

се спрема дијагноза за сите што преведуваат како свои твитови од српски на македонски #justsaying

rastitelen kaskaval, dovolno da ti go sjebe utrinskiot pojadok.. treba da se ukine so zakon

Репризен твит: Од фудбал разбирам само пиво!

Порното од Северина го гледав со стариот мој. Отпрвин малку чудно, ама после како фудбал да гледаш исто.

Болен Дојчин го викале „болен“ затоа што спиел со сестра му...#MалкуПознатиФактиОдНашатаИсторија

сите ебат, а само клинтон го фатија

Елвис поламатура.

коњи убија Коњ.

Ја рузмарин садим а Фридрих ми Ниче.

Отидов да платам сметки. Овие од EVN не ми веруат дека имам 700 followers.

Се чекаме кај црквата. Дромски мајтап :)