Monday, June 4, 2012

Најдоброто од твитер 8ми дел

Најдоброто од твитер 8ми дел


Какво е детето на Јапонка и Црногорец? - Му се работи, ама го мрзи да стане.

Порано кога ја населувале земјата, онака живеат година две три пет... не им текнало да си речат: Абе времево е срање овде, шо бараме тука?

а чисто информативно , за 5 минути ке може сите да одите да се ибањате на еФтина струја !

Праг на еуфорија колку на бумбар

Од другите вести, скелет на диносаурус беше продаден за 1.5 мил.$ Тоа е превише пари за еден куп коски, кои не се јестиви

Beži posao,stižu radnici! Dobro jutro #ponedeljak.

My week on twitter: 3 пати се зајадов за политика, 5 пати флертував и 14 пати имав чувство како да си зборам сам со себе.

АРАЧ - ТВ претплата што ја плаќаме за да гледаме турски серии

Мислам и Гоце Арнаудов покојни да ми седнеше со гитара до мене, ќе ми беше привлечен. Е до толку имам слабост кон машки што свират гитара.

Свет. Предградие на њу јорк

а се нaвикнува чоек на анду и оди после жив

се молат локал патриотите да го извадат сонцето од гаќи и на негово место да намонтираат курац . или муда. или двете.

таратор и ракија то су срца два.

семафорот сега за мене е само шанса да твитнам нешто

Е јеби га. Некад и врз себе свршиш

Не бе не, сум рекла, ова марула страшна работа. Трева, а прсти да излижеш.

Како се вика циган што нема кола? Никола. :(

Zemjotres?! Jaka muda. Samo vie sakajte se i nisto ne e bitno. Cekaj me bara ovaa od tutunska za kreditot...

Идам да си купам еден бурек лајт за доручек.

Не не' примија во НАТО, надвор врне истура, уште Калиопи ако не победи и тоа ќе биде ужасна недела за Македонија, како и секоја прошла!

Грми. Господ си гу трља косу с'с балонче

Земја со толку раствитана младина нема потреба да се грижи за својата иднина!

Соте од носталгија користи хаштаг на фејсбук.

ЕКСКЛУЗИВНО: Се очекува првото јавно запросување пред споменикот на Воинот

Пизди, зошто "дресинг", а не "прелив"?

Отсекогаш ме фасцинирала разликата на комодитетот на девојка во купаќи наспроти нелагодноста на девојка во долен веш. Исто е ама не е исто

Dajte nekoe dobro lifting studio, čisto da pominam pokraj nego.

на #Тролимпијада ке го давам пехарот. може да џиткате на мене, со шампањ

Тоа ти е исто ко Драган Вучиќ сеа да каже: Ебаве сељаците скопски.

Да повториме: Единица мерка за сељак 1 ЖБ (Жаре Бербер), 1ЖБ = 1024ДВ (Драган Вучиќ)

Дали Турците ќе бидат надсинхронизирани? #евровизија

Следната година, на Евровизија најдобро ќе биде да си ги пратиме Елвир Мекиќ и Џеј Џеј, и да стискаме палци...ич да не се вратат!

Во очекување на новиот владин спот: Биди македонец, измисли нешто

мош ја сум шупак, али зато слушам уба музика.

твитер не е тетрис. полека

Резбам га лице на Александар Македонски врз аналгин апче

Retki su Srbi koji vole masline i kozji sir. U Makedoniji mu to dođe kao npr. čvarci i kajmak.

Пршута ти е батка бајадера во сувомеснатите.

Не бива воа вака, морат да се воведат неоправдани на Твитер.


Курир ќе излезе со текст: „Денес ги славиме античките просветители св. Филип и Александар,создавачи на јазикот испишан на каменот од Розета“

Ако камерата здебелува до 10 кила, мн е едноставно НЕ ЈАДЕТЕ КАМЕРИ!

#Коабевмала научив дека ебаното филџанче е неучтив збор

Ne bev ni na Zdravo Mladi ni na Kaljopi. Dali sum gej?

Дали ако Калиопи изгуби на евровизија ке и се наљути на цела европа и ке замине некаде во африка? Ко шо направи кај нас?

Јас немам бивши. Бивш е кога ќе умре. Моите се сите живи здрави и среќно оженети

Ако почнеме да ги покриваме сите срамови во земјава, бргу ќе снема пердиња.

Има право Соте... не да го ебавте... мамата му ја расплакавте на Твитеров.

ентер стискам со среден прст

паѓам на маркетинг, јебига.

Катастарската парцела на дамата #хитсерија

"Дооообар" - македонски паркинг сензор.

Како што вели големиот Паоло Коељо: „Ако нешто навистина посакаш со цело срце, целиот универзум ќе кова заговор Земјава да ја удри астероид“

Среќа не се купува. Ама чај, да. A тоа ти е скоро исто.

Се собрале тројца лепрозни и формирале рок бенд....после кратко време бендот се распаднал

Здравје Боже, ако некад дојде на ред, и овој народ заслужуе свој споменик!

можеш да го научиш кучето да игра покер, ама неможеш да го научиш да не мрда со опашот коа има добра карта.

Немаме три чисти, ама затоа имаме три врби во Вардар!

Ако Грција победе на #евровизија дали Германија ќе треба да плаќа догодина?

Кога ќе пее #каљопа публиката ќе се помести 2 реда поназад за да не лапне некој #евровизија

Да бидеме реални, Калиопи има најголема уста од сите таму.#евровизија

А ако бидеме трети ќе даат бар бронза? Убо ќе се уклопи со воинот и коњот #евровизија

Слаба дијаспорава а ние ви дадовме 3 пратенички места..#евровизија

voditelkata nasa ja dozivuvam kako zenska verzija na latas :D

Уште нашите ко ќе се јават фали ФИРОМ да речат.

Европско првенство у Дијаспора #евровизија

Резултатот од 6 годишната дипломатија на УМРО: да слушниш ФИРОМ исто толку пати колку шо имаме поени!


секојпат кога ќе украдеш твит, на плоштад у скопје никнува нов споменик.

Утрински твит. Збунет сперматозоид у сред неплодни д'нови

Најјака црногорска #клетва - #ДаДадеГоспод да ти се јават од завод за вработување

Може малку по софистицирано да покажувате дека сте загорени

и на полжавите им се скурчи времево!

Сонував како Калиопи со големо парче шунка под мишка бега од разулавената толпа гладни македонци. Изгледа победила. Добро утро, педери.

Продавам камелеон. Син, не... Црвен, не... Зелен, неее... Го продавам!

Критична маса...маса со три ногарки

цел интернет го знам на памет. е така.

Центар ќе се преименува во Александрија. Па после нека се спојат со Кисела Вода, и нека се викаат Шприцер

незнам како да ви кажам...ама сите ќе дојдете во Бутел... еден ден нели :))

Васко Ефтов во новата сезона ќе настапи ребрендиран со емисијата Во #Александрија!

Ако земјата се вртеше 30 пати побрзо, плата ќе зимавме секој ден, а жените ќе искрвареа. Доброоооо утроооооооооо

Што сте му направиле на Бушавиот мижи пред компјутер и се држи за глава?

@Necovski е дилетант прва класа...

Градски Трговски Александрија

Македонија е Александрија на светот!

Ова се твитови шо сум успеал да ги соберам на овој или оној начин, далеку од тоа дека се најдобри,секако дека има и други...