Wednesday, July 24, 2013

Т.П @ivogievski

Твитер прашалник @ivogievski 


1.Име (ник, кој ти го стави)?
Во јузернејмот ги имам ставено името и презимето. Сепак, твитер е социјална мрежа и сметам дека треба да се претставиш себе си, а не некое алтер его. Дилдо Багинс... Од Дилдо потекнува, нема сега да кажувам зошто Дилдо, нели :D Багинс, од Билбо Багинс хобитот, ми одговараше некако на Дилдо... А и на твитер често доаѓаме да се насмееме, па сметам дека името може да го побуди тоа кај твитерџиите (така ми имаат и кажаноJ)

2. Опишете се (макс 140 нели)?
Исклучително дружељубив. Дури и од твитер би станал за друштво! Иначе, хард кор фетиш имам на коли. И сакам екстремни авантури, по планини!

3. Зошто си на твитер?
За луѓето што се на него и за да споделам мое мислење за сите тие скокотливи теми. Навистина, има многу различни, ама ми се допаѓаат или ги почитувам размислувањата на сите твитерџии и покачувањето на заедничкото ниво на свест. Уште малце ни треба и можеме да напраиме Влада од сенка бре!

4. Шо преставува вашиот аватар?
Јас. Како што реков, сметам дека на социјална мрежа треба да се претставам себе си. А и убаво сум испаднат на сликата, па зошто да не :D Иначе позадинската слика е Lexus LF-A, веројатно најдобриот автомобил произведен досега (по мене!)

5. Кој ве донесе на твитер и дали ве за*ба со тоа?
Facebook. Сериозно. Барав социјална мрежа каде се комуницира на малку повисоко ниво, нешто што FB не можеше да ми го пружи. И бидна твитер. И не, не ме заеба :D Освен тоа што сега ми треба ден што трае барем 30 часа... Али се снаоѓам

6. Ова ви е прв твит (ај да видиме, шо ќе твитните)?
Најтешкото прашање е ова, ја не знам сега што да твитнам, а не за прв твит :D Али мрч ќе беше веројатно, како што и личи на твитер, нели:
„Што сте сите вицкасти, бре!“

7. Каде сте родени?
Вака кога ми персираш во прашањава, како на интервју за работа се осеќам :D Во Гинеколошко – Акушерска Клиника во Чаир сум роден, во Скопје нели. А сум живеел на Рузвелтова тогаш, 3-ка. За мене е песната, да

8. Каде би сакале да отидете на еден месец? А каде на меден?
На еден месец, би шетал на многу места. По планини веројатно повеќе и од едно место на друго. Нормално само со воз. На меден месец, џентлмен како мене прво ќе ја праша понежната половина

9. Брак?
Доволно е што прашањево го слушам на сите семејни веселби мислам дека

10.Со која историска личност би се мењал?
Со Ајнштајн. Ме импресионираат такви умови, неограничени од стегите на денешново општество. Би сакал и јас да можам така

Прашања од @zocikubanac
1 . Алексис Тексас или Стоја ?
Алексис да ми биде швалерка, појебозовна е. Стоја за жена, фала богу

2. Што би и зготвил на девојка на прв дејт ?
Њоки. Со четири вида на сирење... Ај еве и рецепт, фул:
- Њоките (500
gr) се варат во зовриена посолена вода, додека не се кренат нагоре
- За сосот, пола литар хопла за готвење, Гауда Голд од олденбургер, Пармезан, Рокфорт мувлосано сирење и Моцарела. Ја грееш хоплата, ги ставаш сирењата, ставаш црн пипер, босилок и малце лук во прав. Што повеќе сирење, тоа подобро, нели
- После го мешаш сосот со њоките, ги сипаш во две мали земјени тави (за тебе и девојката, нели) и потпекуваш 15-тина минути на 250 степени. На крај украсуваш со гранче француски магдонос. И после
#Љубов нели

3.Сакам да праам приватен возен парк. Кои коли би ми ги препорачал?
Уффф, тука можам 100 да набројам. Али еве пет сега што ми текнуваат:
-
Bentley Mulsanne за секој ден на работа
-
Jaguar E-Type за на изложби
-
Ferrari 458 Italia за викенди
- Lexus LF-A исто за викенди
- Aston Martin Vanquish Volante за во лето, отворен покрив нели

4.Што е со металот? Дали го собираш од улиците и околните села? И која му е продажната цена ?
Го крадам бе па ти! Не се поставуваат вакви прашања јавно! За цена пиши ми во ДМ ако толку те интересира

5. Зашто ако си металец, на рингтон ти е стаен Скрилекс?
Па ако ставам метал песна, никогаш нема да кренам на телефон, зошто нели ќе мора да го слушнам солото, па рефренот итн... А ова кога ќе рокне, морам одма да одговорам

6. И на крај : Зашто Барса е послаба од Реал?

Смешна констатација. И да се полоши нема да ти признаам, а не па сега кога се најдобриот клуб во светот