Sunday, April 22, 2012

Априлски бест оф твитер 4-ка

Априлски бест оф твитер 4-ка

Преѓеска на Канал103 , гости од здружението за собирање блогови,или како они милуват да кажат агрегатор на блогови. Лично директорот @iskra_iskrich @stariot  и @sokarovski , расправат за @blogirame и за новите идеи и насоките по кои ќе одат работите. Незнам само зошто главниот креативец и работач у екипата не го викнале, башка и го зезаа .Нели на сите ни е јасно дека зборуаме за @gragjaninot. И почнаа некој интересен муабет дека на најревносните блогери ќе му давале пари. И ја, (нели тука сме за пари) одма запнав да напишам нешто.Да фаниме некој денар де! Шала настрана ја уствари само збирам интересни твитови.


кој не бил пионер, марш у кревет
Геј популацијата едвај чека да дојде Велигден. Па да се чукаат со јајца..
шо туцање јајца ќе пропуштам годинава.... па па па
Агатангел - портпарол на Владата, а во слободно време Владика
Извини Трендо, од денес ќе читам офф.нет.мк на твитер.
А ако влеземе у Европа , кој ќе остане овде ?
Чудо е фактот што има поставено громобрани на зградата од синодот.
Имам проблем: Сите твитаат од работа, а јас немам работа
Ага Тангел
твитер ми е како перница-спијам на него.
Ако шансите нешто да тргне нешто на лошо се 50-50, тогаш 100% ќе тргнат на лошо - барем јас кога сум во прашање!
СКАНДАЛОЗНО!!! Пронајден локал во Македонија кој нема покер апарати!!!!
Се тече, се се менува, само Џокси секоја година се заљубува
на Велигден сум се Заглибил
Гинем, гинем да ти скинем хаљину што шушти... #длабоко
народна носија во Аеродром е тренерка #ТазеАеродромка
Замисли причата на џизус да се десила у 21 век. Нели он јавал магаре по пустињите. Баш ме интересира што афтиче би пичел денес
Исус рекол - Не ме следете мене, следете го вашето срце, не ми градете свети храмови, градете светост во вашето срце! Тоа е тоа! Вистината!
До крај се надевав дека ќе има “македонска пролет“ и нешто ќе се промени...
убедливо нај јак надимак е децималнио! - пошто не бил точен :D
ке има изјава, смирете се, првиот пендрек се фенира
Se nemam zaljubeno na Veligden
Ниедна телевизија нема да биде сватена сериозно додека не го пушти The meaning of life за Ускрс!
„прозирен си“ беше транспарентна навреда
Истражија #Маќедонија.. стани бездомник.. кампања на владата на Р.М.
Некад затворам очи, земам воздух како на преглед, и кликам SEND. Натаму е нејзино:)
Ne mi se pogodija Jajcata, ne izlegov , ja utnav dietata denes. Edina uteha mi e deka predmetot na demnenje mi e tuka ,,valjda"
Навивам за којотот
Верувајте Македонци Републиката Отиде
Sedi pored mene u busu huligan adolescent. Ili će me izbosti ili će me uhvatiti za sisu.
Македонија се бори со замислен противник!
Вечер веганите ќе се маваат со патлиџани
сакаш на колена? купи со вкус на јагода. разумен компромис.
барса се извлече, вајстина се извлече :)
Прав соросоид држи ружа пред соборна!
А с'к остаи простор и ми да ти дадемо комплимент
Љуби го ближниот свој. Ако немаш ближен, љуби го приближниот. :-)
Христо Стоичков, вајстина Стоичков.
На овој ден, Велигден, сакам да кажам дека Елена Ристеска носи ногу добра цицка.
Пробују да убацу твитови с'с растителни влакна :P
Би убил за Нобелова Награда за Мир.
Србија го Попија
Седу у т'мнину. Лице у лице с'с Мишел Фајфер
Македонија на Македонците - Брегот на Слоновата Коска на слоновите
Курвите треба да наплаќаат екстра ако клиентот им рече 'те сакам' после сексот, за емоционалниот стрес.
Кога мислам на тебе, шкрипам со забите од што те посакувам.
Поука од Супер Марио: Што повеќе парички имаш - полесно стигаш до принцезата.
Најлесно заспивам коа замислувам дека туцам мермер во Кратово. Добра ноќ.
calling your vagina Leona Lewis because it keeps bleeding
Целта на детонатор е народот да не примети дека го снема Елвир Мекиќ од естрадава #спин
веќе некое време не си зборам во себе :(
#ултиматум - Ако не лижеш, ни јас не цуцам.
Понекад се карам со плавушата во мене!
кај и да е, ќе се појави некое вапцано јајце што ќе ја смири ситуацијата
Како би ти ја гризнал вафлата...
и трева да ви дае чоек, по грешка ќе ја пасете!
Хедонизмот е убав порок.
Мојот 400-ти фоловер добива бесплатна масажа. Само мора да биде нежен, имам чувствителна кожа
 (твит за фудбал)
Не прави прељуба..........ако не е во прашање добро парче.
среќа е кога на дождлив ден танцуваш и рипкаш...сам дома......и незнаеш дури ни во кој град живееш #среќа
кога ќе пораснам сакам да сум експерт.
Dobroutro. Navecher najretko twittam, zoshto najchesto vodam ljubov.
ако некој ми прај вуду, да знае дека и ја имам кукли дома
Моментално работам као чирак кај татко ми како би го наследил семејниот бизнис. Со кладилница се занимаваме
A so tie 250M€ mozea cetvrtina Instagram da go kupat, kje go upgrade-iraa so filtri za barok
#instagram - Апликација за сликање кафиња.
да ти е страв да имаш став.
да расчистиме: ако дојдам на власт ќе ја укинам и буквата Д, па фурајте после Емократија!
Пази: влијателниот комита БЦ.
Tolku si sueten/na šo ke pomisliš deka ovaj tvit e za tebe.
Погладен сум од циганче во Трст виа Скопје.
празно ДМ, а ми свети плаво. мора да е БЦ!
Венко прими го аватаров.
На Ивона Талеска не и е јасно.. и мене не ми е јасно што уствари неа и е јасно?..
ми се емигрира, ми се плаче!
Моментот кога ја слушаш од Madonna "Like a virgin", а у глава едино ти се мота сликата на ГГ Стефан
Тешко е да се биде Македонец, ако комшијата нема коза!
Јас кога имам нешто важно да кажам застанувам пред телевизор
Дефиниција за ЌЕЛАВ : Човек што се чешла со влажно марамче. добро утро
Струја бе да те удри на дркање :))) Каков блам... Со надрвен да те влечат по ковчези...
Удри бригу на тортиље
не ѕоутубе, тњитер ми еба мамата, а тек ѕахоо
Nekoj devojki se popularni,a nekoj se obleceni !
Да купиш кондоми значи да си ги е*иш парите.
Што му го крши срцето на педофилот? -Влезот на детето во пубертет.
орце, ми дужиш 15 денари.
На концерт на Драган Вучиќ,парализирано дете станало и си заминало

Воа последното на Џиги фана 50+ рт (затоа е болдирано)