Monday, April 30, 2012

5-ти најдоброто од Твитер


Април 2012 Втор дел


Nekoj devojki se popularni,a nekoj se obleceni !
Вие прашувате кафе Паскалин наградува
Сите пеат а ти тагуваш, нема кому да се радуваш, тебе песна не те весели, вчера ВАРДАР денес МИРАВЦИИ...
- Благодарам. - Да ти го подарам.
Пофтарам се. Некад свесно. Ам џаст а човек
И да, боли кога си последната опција во фамилијата за обесвање на пердето :(
Откако дозна дека Мишко Брилијант ќе се жени, #Ноне утехата ја пронајде на брод, со црнец.
Ни борачиве не фатија норма за олимпијада..изглеа Тупурковски сам ке иде со знамето у рука
100.000 сперматозоиди и ти испадна најбрз?
На Бугарите единствено сум им благодарен за Замунда !
знаеш дека фирма пропаѓа, кога немаат за тоалетна
Вукојебина. Запуштен животински паркинг на 3 километра од центар на шуму
Radoznalija sam od one mačke koja je ubivena.
Кој ретардиран пишува "Христос Воскресе :)" со смајли???
апликација на фб, кое џуџе си бе! ај тоа, него магистри шо кликаат, убијте ме!
Заради трите врби, вмро ќе ја смени кафекуварката на градоначалникот, во рамките на акцијата за смена на 200 административци.
најдобар начин за чистење на екран од телефон е од #цицки .
ЈСП - Јавно Стискање со Пензионери
У аутобус: - Мајсторе каснимеее!!! - Ма ти касни ме, ја неам зуби!
како ќе познаеш македонка во порнич?? - по вакцината на рамото. :))
Убеден е дека сите коли донесени од Германија се возени од баба #македонац
I koga ke me prasat so MARKA ti e kuceto... ADIDAS EBATE
Ако во Европа користиме Евро, во Африка треба да користат Афро?
кој тарифен модел го избирате кога идете у црква?
Не сум расист, ама белото чоколадо не е чоколадо за мене.#факат
Седам вака и размишљам црква мразам повеќе од болница. Уствари исто срање али тука има шанси да се излечиш
Сакамо и ми у Куманово да се прави нешто погрешно
#ексклузивно: во утрешниот број на вечер читајте како да си ја депилирате во барок стил.
Немој профе 10ка ќе ме земат у партија
море ќутете да не ги земат најдобрите 100 од твитер
Сеа уште СДС да ги земе 100-те најбољи билдери и све сум видел #НовБран
Јас твитам у порсек по 9,5 твитови у ден! Дали и јас сум ДПМНЕ?!
а јас дури не добијам од оној вибраторот за срце - не се појавувам на твитер! ради психо-здравствени причини
Имам iPhone ама ми падна у кофа со вода...Дали е сега Vodafone ?
Натали почна цели реченици у бинго..машала
Се молат сите вампири да си легнат у кофчезите - од управата.#одјава
син ми научи да гледа на саат. само што тоа ништо не му значи. го има целото време на светот.
Отварам фб и сите се убави. Отварам твитер и сите се паметни.
На саем на книга од увек имало најбољи пљескавици
Много ме нервира кд ќе ми каже таа тетката на вести,, Добар ден драги гледачи на малите екрни " а ја гу гледам на тв од 107 цм
Шубав е овој свет, овде гомно , онде цвет.
На фејсбук сите што незнаат точно името да си го напишат се тагнале во саем на книга. Сигурно се на кафе
Заради големиот интерес твитер групњакот сепак ќе биде одржан на 2 пати како одредени настрани припадници не би останале со курот у рака
Заради големиот интерес твитер групњакот сепак ќе биде одржан на 2 пати како одредени настрани припадници не би останале со курот у рака
#калиопи уште ги меша латиничното и кириличното К кога се потпишува.
Знаеш шо е Ѓоко за Каљопа? ПОЛИГЛОТА бе брат ПОЛИГЛОТА
родичеш му сина, краља зејтина
Скопје гори 2014-Доаѓаат Бах И Менделсон
Јас да имав толка уста ќе знаев минимум 10 јазици
Рамос постигна гол, на Филип 2!
после #врбите во река единствено логичен чекор е #аквариум во воздух.
Топката на Рамос ќе падне, ама денарот не!
Си бил Чак Норис. И ќе биде.
Кој бира - мастурбира.
Ни срам ни катаракта #модерно
Грав, оти палачиниките се за пички
Коа нема бормашина има запршка #комшилук
одам да си ја соберам жена ми од фб. умрев за јадење!
Совети за понашање у аутобус у петок и вторник - на глас кажуеш накај помладите: а) не се секирајте дечки, кај да е па задња им е на овие
Македонија ти е се повеќе Пинк а се помалце Флојд...
Ичера сам искачаја по маицу у чаршију. О писменех храбар
ме разбуди парното. и комшијата кој и рече на жена му "краво една" #суботаујутро
Денес сум на РТ и ФАВ!
Џабе големи цицки, ако петата не и е мазн
Не сме само ние, и ураниумот е осиромашен!
Џуџиња на босански...раја до јаја...болан :)
каква фирма е најбоље да отвориш во македонија - вмровска
Еден ден ќе се сетиме на твитер, ќе се насмееме нервозно и ќе ја смениме темата.
ова ретвит мора да е охридски збор??!
Не не бива за реконструкција на улици, а не па за реконструкции на убиства
Тролање левел - мајка: кажува дека има специјална спавача за прва брачна ноќ, а трудна четврти месец на свадбата.
Амбасада - дипломатско рехабилитационен центар за истрошени партиски кадри.
парадоксот на денот! стојам пред еден манастир и читам кој е погребан. над двата гроба транзистор и музика: Стани моме да заиграш.
јас потопен во вода истиснувам онолку вода колку што уринирам пиво.
Симну филм и га глеам. И нема рекламе. И сам треба да донасам одлуку к'т да иду у вц
Она што во aвтобус го нарекуваат турканицa, во дискотеката се вика атмосфера..
бар да си некој, ако си ништо

Тајмлапсот на почетокот е на @sokarovski кој "манијачеше" по скопските покриви, се надевам дека не се лути што го постирав тука!!!