Friday, April 6, 2012

ХАОС У СОБАТА


ХАОС У СОБАТА

По ексклузивната вест и слика на МКД.МК за закаченото македонско знаме на ѕидот од Роже Федерер, македонската твитер заедница откри уште неколку не така јавно познати но доста веројатни возможности кој се друг може да има по нешто ексклузивно во својата соба.

Јас пиејќи кафе решив некои од нив да споделам на мојот блог.
Има доста кретивни, смешни, саркастични, неиновативни и релано нереални..

Прочитајте...

А, и П.С. Им се извинувам на твитерџиите што не ги потпишувам со име, презиме и ник зад секој твит, не дека ги штитам или не сакам да ги фалам, туку дека тоа бара многу работа а јас еве гледам имам само уште малку кафе. Поздрав..


-Во #собата не можи да е пронајден Чак Норис. Во Чак Норис можи да е пронајдена собата
-Во #собата на @WetKleenex пронајден првиот сингл на Каролина :)))
-Во #собата на Игор Трпевски е пронајденo бројче од Ла Моника.
-Во #Собата на Филип Петровски е пронајден #премин. Сеуште се истражува каде води...
-Во #собата на @cvetan5 пронајден е ајПадо
 #собата на Супермен пронајден е постер од Чак Норис
-Во #собата на Боки 13 најдена е машка облека. Упс извинете. Грешка. Тоа било кај соседите.
-Во #собата на еден твитерџија е пронајден смартфон...
 #собата на Обама пронајдена е слика од ишарет на џорџ.
-Брејкинг њуз! Во #собата е пронајдено ќоше! И тоа не едно, туку дури четири!
-Во #собата на@Virshla пронајдена е книга од Паоло Коељо
-Во #собата на попот е пронајдена рачка од #лопата
-Во #собата е Гоце пред да излезе на тераса
 #собата на @Gragjaninot пронајдена е рачката од пехарот! :-D
 #собата на @Sylvester_mk е пронајден Твити!
-А во #собата на Алачки само мх, мх, мх...
 #собата на @Gragjaninot е пронајден селанецот!
-Во #собата на една македноска домаќинка пронајдени се мокри #гаќи
-Во #собата на #ЏастинБибер најдени писмата на фановите од Струга
-А дека во #собата на Харалампие го нашле Платини пијан????
 #собата на @edencoek е пронајден друг чоек!
-Во #собата на @WetKleenex пронајдена опрема за сафари
 #собата на @aveceaser ич к.р да не ве боле шо е најдено шшшшш
-#собата на @CARISTE е до канцеларија!!
 #собата на @gdaskalova е пронајдено се` само ред не.
 #собата на @vlatkovasilj се пронајдени неговите ученици @darjanr@sokarovski @Gragjaninot
-Во #собата моја не е пронајдена женска #foreveralone
 #собата на Давид Бекам е пронајдена Маја Вукичевиќ.
-Во #собата на латас е пронајдена кравата шо му одговара со кошуљата.
 #собата на @zuberot пронајдени 2 ајфона ....користени
-Во #собата на твитераш нема никој #одВЦсеТвита
 #собата на Лила пронајдени секакви видови на вибратори
-Во #собата на многу твитерџии е пронајдена креативност. не.
-А у #собата за тага шо е најдено?
 #собата на @angie_mkd пронајдени 2-3 црни дупки
-Во #собата на Црвена Јабука се пронајдени iPhone, MacBook Air i 1 килограм зелени јаболка.

-Во #собата на Хорхе е пронајден космодиск.
-Во #собата на Маријана е Росана. И и вели: „признавам не можам без тебеееееее“
-Едно смешно твитче за #собата смислив, и ми го украдоа без РТ. Не твитам денес веќе :(
-Во #собата на Лила пронајден Дамјан!
-Во #собата на @WetKleenex пронајдени неколку бурми"
-Во #собата на Боки 13ка е пронајдена колонска вода и педерка.
-Во #собата на Маријана е пронајдена Росана
-Во #собата на Павле Трајанов пронајден е микрофилмот на ЦИА со убиството на Кенеди
 #собата на @krojanbojan најдени мунгос,менде и фикус баш по тој ред
-Во #собата на @Coffeeholic_too е пронајден неред :)
-Во #собата на Амди најдена збирка задачи математика за пресметување на проценти !
-Во #собата на @Gragjaninot е пронајдено одело
-Во #собата на Чуприна да ме најдат мене. Е!
-Во #собата на Влатко Плевнеш НЕ Е пронајдено огледало !!!
-Во #собата на @sokarovski пронајден постер од Сања
-Во #собата на Натали пронајдена насмевка.
-@Elislonce ја расчисти #собата? :)
-Во #собата на Росана се пронајдени 3 кг. банани
-Во #собата на Бојо најдени куп докторати
-Во #собата на дедо пронајдена кралицата на водите-Кожувчанка
-Во #собата на Латас е најден докторат од државен универзитет... не негов!
-Во #собата на Шундовски е пронајдена картичка за повикување тајм-аут.
-Во #собата на Бонева е најдена Силванева.
-Во #собата на ќерката на Бојо пронајден цел контингент Хербаслим
-Ех, и во #собата на Заев се пронајдени изедени луѓе.
-Во Македонија е сликана #собата на Федерер
-Во #собата на @VlatkoVasilj пронајден дрес од Милан!
-Во #собата на @WetKleenex пронајдена тегла:))))
-Во #собата на #невеста пронајден е луксузен ресторан
-Во #собата на Миланка пронајден Оскар
-Во #собата на Јанкуловска пронајдени лентици за депилирање
-Во #собата е најдено шишето со пари !
-Во #собата на Каљопа пронајдена црно-бела тапета !
-Во #собата на Пандев е пронајдена клупа!
-Во #собата на Калиопи најден негризнат сендвич од McDonald's
-Во #собата на Ѓоко Таневски пронајден англиски речник.
-Во #собата на еден кочанчанец е најдена петарда. Истиот веднаш е уапсен. Кочани може вечерва мирно да спие.
-Во #собата на @krojanbojan е пронајден @krojanbojan?!
-Во #собата на @Dromcheto пронајден ел Диабло
-Во #собата во идризово пронајден Велија
-Во #собата на Јован Јованов пронајдено ЦД од U2
-Во #собата на Каргов е пронајден витлер!
-Во #собата на Фарса е пронајден пехарот за ЛШ 2011/12
-Во џипот на г.г Стефан пронајдена е #собата
-Во #собата на Љубе е пронајдена кеса од Манго.
-Во #собата на @jovanatozija е пронајдено писмо со извинување од Најчевска
-Во #собата на Груевски е пронајдена под креветот буквата " Р ".
-Во #собата на ГГ Стефан пронајдено е Богатството на Сиера Мадре
-Во #собата на Амди Бајрам е пронајдена КОКТА!
-Во шок #собата на Државна најден холограм од Никола Тодоров
-Во #собата на Боки 13 пронајден е маж
-#собата или одајче по хипстерски е одајче
-Во #собата на министерката пронајден покер апарат.
-Во #собата на Ѕинго, пронајден е Латас.
-Во #собата на @jovanatozija очајно потребен уште еден шкаф. 
-Во #собата на Хорхе пронајдено е НАТО
-Во #собата на Вучиќ е пронајдено сценарио за Кум 4.
-Во #собата на Северина пронајден Бред Пит
-Во #собата на Полат пронајден е сељак
-Во #собата на Шумуликовски е пронајдена лева и десна копачка!" не 2 леви? :)
-Во #собата на Сашко Коцев пронајден е ХУМОР!
 #собата на брат ми пронајдена е порно кукла.., а он има само 10 год ( жива истина) тато му гу зема и си гу стави кај нега у соба..
-Во #собата на Пато најдени се две стаклени нозе
-Во #собата на @VlatkoVasilj е пронајден добитен тикет
-Во #собата во #skopjehacklab има пиво.
-Во #собата на МЗТ пронајден пехар!
 #собата на Драган Вучиќ пронашле тручин... ама оригинал!
-Во #собата на Миленко најдени се вонземјани
-Во #собата на Вучиќ пронајдени 10 кг турско кафе!
-Во #собата на мајкати е пронајдена пичката.
-Во #собата на Меси пронајдени се два гратиси за пенали
-Заебите #собата..под сукњата на Мирка се најдени Латас, Миленко, и Ајван у полукома

-Во #собата на Марјан Стојановски пронајдена чупалица!
-Во #собата на Хорхе пронајдени гробовите на Аце наш и Хомер..
-Во #собата на Антена 5 пронајдени се лигавици
-Во #собата на Миленко Неделковски пронајдена Атлантида
#собата на филип петровски премина во дневната
-Во #собата на Јанко пронајдена цела тепсија бурек со месо!
-Во #собата на Карлос пронајдени се охридски келнери
-Во #собата на Васко Ефтов е пронајдена цела непрекината реченица.
-Во #собата на Мелита е пронајден човеколики мајмун
-Во #собата на Мирка е пронајден прслук
-Во #собата на Влатко Стефановски е пронајдено леб и сол.
-Во #собата на #Ж е пронајдена на попот капата
-Во #собата на Велија е пронајдена келија!
-Во #собата на Ивона е пронајден џемпер у ВЕ!
-Во #собата на Дуле е пронајден Коки.
-Во #собата на @Gragjaninot e пронајдена вијагра!
-Во #собата на Коце е пронајдена пирамида.
-Во #собата на еден млад трујач пронајден е дневник
-Во #собата на Хорхе е пронајден компромис.
-Во #собата на влијателен, пронајдено влијателно тело.
-Во #собата на Венко е пронајдена неподредена салама!
-Во #собата на Доктор Ајван пронајдена стручната литература на која се базира неговиот докторат...2 списанија “Росица“ и 3 “Наш Свет“
-Во #собата на Барселона е пронајден пенал за 1/2 финалето!
-Во #собата на Силви Бенд пронајден е синтисајзер и ептен редок чешел
-Во #собата на БЦ е пронајдена Кривата Кула од Пиза.
-Во #собата на Паско Кузман се крие гробницата на Александар Македонски
-Во #собата на БЦ е најден Манифестот
-Во #собата на #Ж пронајден часовник што работи 25/7
-Во #собата на Филе се пронајдени сите испратени писма... неотворени!
-Во #собата на Коце пронајдени излитени но оригинал копии од Уради Сам магазини со тематика како да направиш град
-Во #собата на Обама пронајден е овал тулумби
-Во #собата на Џоле, пронајден неразумен компромис!
-Во #собата на Урко пронајдени протеини што ги пиеле спартанците.
-Во #собата на Северина може да се најде мој постер.
-Во #собата на Бранко пронајден неиздаден макси сингл на Nirvana со песната The Men Who Sold The World
-Во #собата на градоначалникот може да се најде весла.
-Во #собата на Ноле нема македонско знаме, а вие пак навивате за него :)
-Во #собата на Витни Хјустон пронајдено е хашмишово гранче бе
-Во #собата на Коце е пронајдена мапа од Недојдија!
-Во #собата на Тито пронајдени 7 голи слики од Џеки О, голем број пури и еден куп недогорени драхми
-Во #собата на Денис Екс е пронајден прирачник: Како да задоволиш жена!
-Во #собата на Черчил пронајден мидерот на Јованка.
-Во #собата на Елвис Бајрам пронајдена е тетратка по тесни и широки"
-Во #собата за тага пронајдена Бејби Петрушевска како ја чита Ана Каренина
-Во #собата на Мадона пронајдена е слика од Каролина на евровизија
-Во #собата на Ријана пронајден е боксирачот на Крис Браун.
-Во #собата на Венко пронајдена подлактица. Тетовирана.
-Во #собата на Саше Политико е најден мозок. Цело време стои таму.
-Во #собата на Девојката со Точакот е пронајдена слободна од ЈСП
-Во #собата на Том Џонс пронајдена касета од Ѓоко Ѓорчев.
-Во #собата на Венко е пронајдена опрема за тетовирање
-Во #собата има постар од мене
-Во #собата на Мајкл Џексон пронајдени се Зоки Поки и Белото Циганче
-Во #собата на Огнени Момчиња пронајдена слика од Deep Purple
-Во #собата на Доналд трамп е пронајдес постер од #Ж :))
-Во #собата на атлетичарот Болт била пронајдена марихуана од битолското поднебје.
-Во #собата кај еден лекар е пронајдено само 100 евра.колегите доктори и ден денес му се смеат.
-Во #собата на Марлон Брандо пронајдена плоча од Славе Димитров.
-Во #собата на Лејди Гага е пронајдес постер од Сузана Спасовска :))
-Во #собата на Хју Хефнер пронајдена слика од Маја Синадиновска.
-Во #собата на лондонскиот градоначалник, е пронајдена слика од кинеските двоспратни автобуси, сликани со градоначалникот на Скопје
-Во #собата на Викторија Лоба е пронајден волкот
-Во #собата на Жан Клод ван Дам пронајден постер од Урко.
-Во #собата за состаноци на ФФМ е пронајден кубик дрва
-Во 70% од #собата на Кире Лазаров пронајдена е Пелистерка
-Во #собата на Лејди Гага пронајдена е чечкалица од 7-ца.
-Во #собата на Величе Шумуликовски биле пронајдени бели чорапи неиспрани 2 недели.
 #собата во МВР е најден службеник со просек 5.00 .шок и неверица.
-Во #собата на Рафаел Надал пронајден тањир од Типо.
-Во  на Елвис Бајрам е најден распоред за 5 одделение!
-Во  на Мелита е пронајдена лепота
-Во  на  е пронајден МИДЕР
-У  на  е пронајдена продавница за порцелан
-Во  на  пронајдени сарми...лански
-Во  на Мелита е пронајдено органско посно печено прасе.
-Во  на Мелита пронајден е Орбитрек
-Во  на  откриена Шарска
-Во  на Мелита е пронајден МОРЖ...
-Во  на  не ја собира ни .
-Во #собата на Кире пронајден постер од Пелистерка.
-Во #собата на Шунковски пронајдено книга Ракомет за глупаци.

Уводен текст : @vlatkovasilj
Изработил: @i999y
Собрал: ХАШТАГ #собата