Monday, August 27, 2012

17ти дел од најдоброто од твитер


На ваше барање , 17 дел од најдоброто од твитер и овојпат ембендирано. Уживајте. Ретвитајте ако сте пропуштиле!
Friday, August 17, 2012

Проба за 16ка

16ка(ембендирана)


Пишете дали ве бендисува вака!!

Saturday, August 11, 2012

15KA

15ти дел од најдоброто од твитер

У време на одмори, Олимписки игри, Олимпии, Бронза, Сонце, температури над 40 и охохо, скапа ефтина струја, скап бензин....ние си твитаме


Ми се исури пиво на тсттурт. Мислм дека не ми рботт сите копчињ!

Какво време дое немоеш ни соросоид да станеш

Јас те сакам а ти како сакаш.

Нескафе немаме. Турско немаме. Млеко немаме. Битно фрижидерот полн е со пиво.

Тренерот на Вардар: ,,Очекувам играчите утре да го дадат последниот атом од своите сили"...не, не, не атом, БОЗОН, БОЗОН!

Го сакам бе, го сакам нек си ебе матер.

"Поголема глупост не сум прочитал." -рече слепиот и го фрли рендето.

Ќе штрајкувам со гад

Толку млади, а веќе сељаци..

Среќа ме облеа! Жичницата ќе работела до 21.30! Мафнете им на болните деца во скапаните бараки на Детската болница.#ДаГиЕбеЖичарница

У средно си бил мангуп ако имаш што поисшкртана книга нели овај

Трошам цело Raid на еден инсект. Откако ќе извриштам, да.

МТВ со ист квалитет на сликата од 1987 година, кога ВАРДАР ја освои прва шампионска титула во СФРЈ!

ti si sav moj trol

Patim od hroničnog nedostatka poljubca ovih dana.

Едн дн и ми ќе тепамо сс лошу игру

Дали сте жртва на семејно насилство? Омажете се за фудбалер на Македонската Репрезентација. Тие никого не тепаат.

Aman više od seksov nautro.

Со другар ром идеме на помен. Му викам: "Брат касни нешто" -Уживај ќе соберам се' откако ќе си отидете. Смисол за хумор левел 9999 #win

Што правите кога сексот ви е банален? Го тргате Б-то

Ок, Гренланд се стопи. Него за клецање шо пр

49 god ne nema zdrmano nesto jakoВиди го тој татко ми, се обидуе да твитне, не може. Старииии, иде нова генерација фаци. Помири се!

знаете дека стварно е посебен осеќај кога ве читам дур лежам на меше со нозете у вис ^^

Најпрактична маичка која би ја носела цело лето, а е против смарање: "На одмор никаде, ќе кречам ! "

у една паралелна фиока, сите ствари што сум ги купил без потреба, се досадуваат и се прашуваат Зошто

Тупурковски најреално ја отсликува состојбата со македонскиот спорт - тромав!

Златко Калински - Шекспир у спортското коментирање

огромна пљуска на внатрешниот дел од стапалото. ја штипнав несакајќи дури лежев. осетив само една голема морална празнина. солзата капна.

#осмелисе пречекај гости како Прометеј

Сакам да сум богата,толку многу,да наместо картонче,да подметнувам бакнота од 100 евра кога ќе ми се клати масата!

Заѕвонило ѕвончето на вратата на Фата: - Кој е?? - Разнесувач на пици. - Уххх…Влези синко, разнеси ја

Кој се изгорил од женска и на симпатија дува.

Моралната поука од Шрек - не е важно како изгледаш, важно е да си најдеш иста таква грозотија како што си ти

Продади споменик, спаси детски живот.

исто како никогаш порано

POZDRAV OD SVAJCARIA NAJ GOLEMDO SITE VO MAKEODNIA DA SE GORDEJTE SO BIBILSKA ZEMJA SO IMAME I SO VLADATA SAMO NAPRET IDA ZIVEE MAKEDONIAAAA

Боље ни беше зад Kарпатите...

Како тргнале работите у спортот кај нас, следната Олимпијада ќе имаме само знаменосец за преставник!

КЛУБ НА СЕРИОЗНИТЕ МЪЖЕ - се ми звучи смешно на бугарски. СЕ!Името не го даваме, ама за добри пари газот е слободен!

Неколку децении по Твитер Револуцијата, сигурно ќе има КУД Влатко Васиљ

Droga e za amateri, navleci se na ljubov pa da te vidam sto ke pravis...

Еј. Не улазај. Кока Колан сам, да се облечу

темно е, па сеа ти види

Сперма на брк е многу педерска работа.

"Струја си" веќе не значи #брз, туку #скап.

Јас еднаш кажав. Преродбата од 100 чекори е подзаглавена на чекор 69

А Џокси шо напраил на Илинден??

Pred tochno 100 god ne sme mozele da gi izbrkame sea oni od nas nemozat da se otkacat. im barame uste I uste

Ако би се снимал холивудски филм за Илинденско востание, Гоце Делчев би сакал да е глумен од Роберт Дауни Џуниор. Толку кул ми е даскалот.

Се шета дома по папочна врвца.

JAS NEKNI VISE JAVIV AMA NE MOZEF DA IZDRZAM ZA PRAZNIKOT NAS NAJ GOLEM DA VE POZDARAVAM PAK SITE OD SVECARIJA SAMO MAKEDONIA VECNA E PO

Само два милиони луѓе имаат среќа да живеат во Македонија, останатите ја немаат таа среќа, но имаат се друго 

Смислив име за куче, уште куче ми фали.

Па, Циле побрзо ќе истрча, бе, да му ебам матер зашто... не#лои, туку #лој

-Ду ју спик инглиш? -Јес, шо требит?

Животна желба ми е да го видам Латас на геј парада.

Шпиуни дали живив у шпајз

Отсега па натаму, сѐ почесто ќе има unplugged концерти.#трололо #ЕВН

Комисија за верификација на фактите. Џорџ Орвел и Филип Дик ќе си гризнат од г'зот што не им текнало на нив имево.

ХХХ Олимписки игри - изгледа малце порњавесто...