Thursday, March 29, 2012

Најдоброто од твитер Дел 2 (март)

Најдоброто од твитер Дел 2


Ова е вториот дел од најдоброто од твитер за месец Март!!!

Можеш да ја заборавиш ринглата на шпоретот уклучена, ама данокот не. #УЈПсоветува
Фернандо Маринели е новиот Кензо Танге
Илинка Ми Трева. :D #како_беше_хаштагот_го_заборавив
Алфа премина..навистина премина..
и лила во дубаи, тука ги проба сите со пари
Сеа ќе направам ја 10 најпосакувани ергени на твитер! Бем ти список на ергени без @Lacialec
некои аватари ме плашат колку си личат на сопствениците
Ме глеа мајка ми и ми вика, абе токмак еден и Протугер го даовме само тебе никоја не те зима #одиречинешто
Разлика помеѓу гола белкиња и црнкиња?! Белкињата се наоѓа на насловна на Playboy, а црнкињата на National Geographic
за мене нема место у дрЖавна администрација, пошто не знам да пушам
„Папучата како ултимативен утилизатор за интегрирано менаџирање на инсекти“
Ме заболе курот за Александар Македонски. Ме заболе за тоа што било пред 2300 години. Треба да се преживее и утре!#ремети #македонија
Педер овија у Идризово имав капацитет партију да напраив
Полошо од тоа да најдеш црв у јаболко е да најдеш пола црв
Стенд ап комедија. Сите седат у автобус, само ти стоиш!
ми снема батерии, а немам ни банани
По бурекот, утрото се познава.
сите ние имаме човекови права останатите имаат весник и телевизија
Овој Викса со хуморов може да им биде смешен у Северна Кореја коа ќе падне комунизмот. Првите 3-4 месеци.
DA DADE GOSPOD KERKA TI DA BIDE HOSTESA KAJ DRAGAN VUCIC!!! #kletva
џоли е анорексична, комерцијализирана кучка.пардон мај френч.
феноменално изглеам у џип позади волан. положив за поп
Нејќу #FF сакам некој да дое да ме гушне!
Ти и викаш ќе пушиме наргиле, таа дошла у минич #свашта
Мир е за мисици бе.
Елвис Бајрам го откажа утрешното присуство на “МАРШ ЗА МИР“. Одработувале ден од продужениот зимски распуст. Морал у школо да оди.
уби ме туга да живеам во среќна земја.
Денес ќе се понашам како скопјанка на протестите во јуни. Ќе си пијам кафе на сонце :D
imam jeger aftershockovi
Да не беше маршот, останаа кучињата непрошетани
Идете у црква, виното е гага
Mi prioga star gospodin i me prašuva: Ova maršov za Gruevski? Vikam da.
#марш без автобус како подрум без ајвар!
До кога ќе се збори дека Јувентус е единствен тим што нема пораз годинава? Аман! Па и Вардар нема пораз...
Еден совет до сите учесници на Евровизија - Не и давајте на Каљопа гриз од сендвичот
Секој пат кога вегетаријанец ќе прдне у позадина треба аутоматски да тргне "Дали крајот вака мириса " од Брејк.
Полуделник
Зошто музичарите не сакале бакшиш на свадбата на Ѕинго !? - Оти знаеле дека ќе им лепи бонови. #Зинго
Bitolski cigan: dajmi edna cigara, tulku sum gladen shu nemam kaj da spijam #obedinetipotrebinaciganite
пичвајз е женски род од курцшлуз?
татко ми вика чешмовача. #цар
Светско првенство по болење кур на 100 метра.
Ако не ви се допаѓа како возат жените, не одете по тротоар бе.
Досадувам се како сапун у циганското маало
Претварам се у корал с'с интернет приступ
Што прави влијателен твитерџија на твитер? ВЛИЈАЕ човече...
Што твита влијателен твитерџија за време на избори? ШТО ЌЕ МУ ПЛАТАТ бе брат
Чомовски смајли :C
сонувам за ГОООЛЕМА кригла пиво.
Закон и ред во оваа земја можеш да видиш само на ТВ, и тоа на Телма поточно.
Ех да беше жена, деснава...
Идоли ми се идоли.
Многу позната оваа групава YouTube бе, брао! И добри песМи вади.
немаше метролирикс, па со другар ми боро ја враќаме касетата стопати, да чуеш што испеал чоекот и бараш у речник. на крај па не си доразбрал
здраво,сакаш да се запознаеме?
таа вода од црква шо ја купувате со арома на темјан одкачува ли?
Калиопи „акумулира енергија за да експлодира во Баку“. Барем една добра работа од евровизијата- Калиопи ќе се претвори у бомбаш самоубиец.
Водени лудории со Сидоровски. Еџ, тоа беа времиња кога водата добиваше на забава.
11:05 време е да се почне со работа...ама кај сеа пред пауза... хммммм
„Многу сум јак“ на #прилеп-ски е „Сум сибал пиперо“
А дромциве сеа сигурно ко прави хипстери се осечаат. Они кога имаа коњи по улици, тоа беше демоде скроз. Сега Коце ќе го направи мејнстрим.
Од Франција ни донесе коцки,од Белград сплавови а од Виена пајтони. Ако оди во silicon valley ќе има вградување импланти на систематски.
чешкање на јајца сите годишни времиња, не само за велигден, е генетска предиспозиција. пожелно да се стави во CV .
Од коа ги пружив алиштата, сфатив колку многу сум испрал! :)
Отидов да купам тоС со конфрит од кај "Теткино"#ДрачевскиМуабет
ти го крстиш, он прди #старамакедонска
Во колено имам вода за уште три цветови...
По грешку помаранџу гу ољупи како да е мандарина
Љубител на гледање на соблекување облека од страна на Сексуална Работничка
Симпатичен твит. Погоден за ретвит. И фејворит.
толку сум влијателна, што сама себе си станав мејнстрим
А она мирисаше на мента. На Шако Полумента.
Сакаме ЕУ, без да ни влезе.
Има три вида лаги: Лаги, Проклети Лаги и Шител.
ја ја оженив да ми готви како мама ..а она пие како тато..
 i veli na #Жбрк: Peer, ic kur da ne ti cue so te ogovaraat i kritikuvaat.
од ко пија поарно спија
Штета Македонија има одлив на умови, ќе ни останат политичарите тука
многу мразам кога некој/а ке се загледа у мене, мислам патентот ми е откопчан,хулахопки ми се скинати или влечам тоалетна хартија на штикла
Да знаеше Тесла дека струја ке се троши за гледање Сител ке си отвореше Пиљара
Овој шо пукал по улицине во Скопје , Драган Вучич бил се спремал за у Долина на Волците
Пратеничката Кузмановска, побара од пратениците на СДСМ да го замолат Црвенковски да донесе кокаин и виски за подобро да славеле.
Плоштад погледнеш или бензинска ... сегде Барокна је Хубавина
Едип: Аирлија работа Сизифе Сизиф: Едипе е*и си матер
цела среќа што не идам на работа,бидејќи денес немаше да отидам на работа.
Да правев по 1 склек на секој Firefox Update досега женски ќе си лепеа слики од мене по ѕидови на фб.
Груевски би победил дури и кога би се кандидирал на американските избори за претседател #Шатеф
сега младите се сексат многу рано. порано да испофаќаш беше доживљај
Се будиш сабајле и прва работа шо ти текнуе е Есад Плави. #одменнечебитипоштеногчовека
Сите пијат Редбул у пит, Кими пие медицински алкохол#МуСеМоже
Видов камион со јагниња, отидоа да стивнат :-(
djevojka moze da bude i sa sela, ali motor mora da je iz Japana!
Улица Барок Обама
Ни инвитејшан за фармвил немам на фејзбук после два дена отсуство.
Ебеш нешто бе брат?! - Па у некоја рака, може да се каже.
#Моментот кога татко ти наместо Миле ќе го меморира контактот како МИЛФ
Абе го прашавте ли Ж дали смееме да го мењаме времето?!
овија у Формулу давав добар пример, прво возив па пиев
На убавиот кафеав Вардар.
Нарачана витрина во Треска за трофејот на МЗТ
недела ти е ден со убедливо највише голотија по купатила
Не се идит со гол газ кај што мерат ку*ои #реклестарите
Успехот ти е исто како прдеж ... ги нервира луѓето кога не е нивни !!
Го сакам пивото повеќе од кафе затоа што пивото на остава флеки од кафе.
Викторија Фикрет
#љубов е кт ја пишују за #љубов а мислу на тебе, а ти мислиш на другога. Фактички #љубов е к'т ја сам морон
#љубов е кога ке си дојдеш од покер и ке и речеш сонце те вратив
#љубов е егоизам во пар
Како се вика Мексиканец што си ја изгубил колата? - Карлос. :)))
Уште ли бе не се дообјаснивте што кур е #љубов
Ванчо Михајлов - како него „херој“ не се раѓа!!! .....СЕ АБОРТИРА!
@iskra_iskrich Извини, со кого си на #клецање е твоја работа... Може само слики да оставите :)
Не веруј на жена шо лаже!!!
Сител да воведе турски порниќи,да се подсетиме што било тоа над нас 500 год. фер!
Е да, сакам да сам глуперда као Балотели. Да. Мој конечан одговор
 “Брза кучка, данок раѓа“
#данок на кучешка вредност
Да даде господ да му се окучи кучката на комшијата
Молете се за Кучевишка бара, Кучково и Кучевиште! Го јаделе!
Кога би имале можност да одите на вечера со било која историска личност... Што би нарачале?
Пази!!! Оданочено куче во дворот!
кратко и јасно: пари нема, дошао је џаво по своје
ме фаќа страв од фактото што дремам на работа а немам работа ужас !!!
Данок? Данок за кафеава влечка ЧИК Куманово! Ебаве тоа.

 Се надевам не ви требаа!!

 Се читаме накај 15 април