Monday, August 25, 2014

119КА
Saturday, August 23, 2014

Твитер прашалник @stvor_ljudski

Твитер прашалник @stvor_ljudski1.Име(ник, ово оно)
-Мона Бонга сум јас како дете што не може убаво да ги изговори името и презимето. Ми делуваше океј.

2.Висина и тежина
-Типично конзумеристички, те тера да се осетиш ко гумено перниче на дување со димензии 26х43х18. Ти се свиѓа? Земај! Инаку варираат во зависност од пригодата и чевлите и од тоа дали се погодила руската салата.

3.Боја на коса
-Keune 6.1

4.Убав(да или не)
-Повиканиот Нарцис во мене нескромно би рекол"Да, на сите можни начини"ама ја како скромен човек не го пуштам да истрча пред комплиментите на другите кои добиваат на вредност само кога ќе ги каже некој (знак за нееднакво) од јас.

5.Зошто си на твитер?
-Зашто сум чула дека се ценел секој карактер. До 140. Пр.ја многу ценам празно место после запирка а и коса црта е во ред(ако црта убаво).

6.Што претставува вашиот аватар?
-Апсолутно ништо посебно.

7.Дали сте во врска и дали е карирана?
-Да имав сега менаџер ќе ме советуваше да го кријам податоците за мојот приватен живот ко на Рики Мартин што не му даваа да признае дека е геј ама па тој не можеше да оди против себе , имаше кошмари во кои разуздани, потентни мажи му правеа еротско задушување со карирани врски и на крај реши да ја поднамести околу вратот и гордо да прошета меѓу јавноста. Епа и јас така, само околу прстот.

8.Вашето прво искуство?
-Шокантно и трауматично!Дотогаш папокот беше одговорот на сите мои дилеми.

9.Каде на еден а каде на меден месец?
-На еден во Јапонија. На меден, кај што тече мед(и млеко).

10.Што ако го затворат твитер?
-Што, да не му нашле дека одгледува ганџа во викендицата во подрум?!

11.Во кој зеленчук би се реинкарнирале?
-Патлиџан. Сум чула дека извлекува чирови, па можда ќе ми се посреќи да легнам врз чирот на некој фин, функционерски газ и така да си ја исполнам желбата да се возам на кожна фотеља со тркалца.

12.Историска личност?
-Исус. Би разговарале за маркетинг стратегијата на неговиот тим, би му ја откупила за да ја прикачам на CV-то и ќе барам работа во некоја добра маркетинг агенција која е спремна да ја прегази конкуренцијата(нека трепка).

13.Што моб.користиш?
-Користам мобилен на рати, по потреба.

14.Што би ме натерало да се повлечам од твитер?
-Осека.

15.Што би сменил на себе?
-Све што може да се смени кон подобро. Забавно е и сакам кога свесно придонесувам лична еволуција, ко да си правам внатрешен рифреш. Стоење во место е полошо дури и од одење назад.

16.Што ќе направам ако наследам миљон долари?
-Ќе пробам сериозно да го повредам тој што ќе ме разбуди.

Прашања  од @TangLung_

1.Моја формула за успех?
-1+1=(немам на моб знак за бесконечност, вметни го ти).

2.Како нанесувам маскара?
-Тука тргнав да одговорам"Зошто побогу мислиш дека не го вадам и ставам окото на секое шминкање?", ама после своеволно одлучив ова прашање да го третирам како комплимент( трепка со маскарата).

3.Што е тоаво луѓето тажно?
-Хм, од некаде ми е познато прашањево, да не одеше на тв реклама? Не. Што се однесува до луѓето, секој може да живее кај сака, не сме демократи до крај ако имаме замерки на нивните избори. Да не го слушнав прашањево во ЈСП, како рингтон на пензионер? Многу ми е познато...

4.Љубов е__ затоа си сама?
-Многу се мислев на ова прашање. Мојот одговор е "Љубов е за себични".

5.Сцената со мајката и ќерката?
-Само ако сите се согласат на тројка.Wednesday, August 20, 2014

Твитер прашалник @TangLung_

Твитер прашалник @TangLung_


1.Име (ник ово оно)?
TangLung_, затоа што за TangLung_!3647811#2*WANK_ немав доволно простор. Не знам, можеби некад ќе го сменам во TangLung_&Sons

2.Висина и тежина?
Идеално е све. Уздуж у попреко.

3.Боја на коса (остај празно ако си ќелаф)
Празно се остава после запирка, а не ако си ќелаф(свашта)

4.Убав? (одговори со да или не)
Не, али затоа сум упорен, а истото го ценам и кај девојките. Обично им давам ако се упорни, јер љубов не водат убавите туку упорните.

5.Зошто си на твитер?
За да победам.

6.Шо преставува вашиот аватар?
Царот на царевите. Курајбер. Џедај... Најголемот син што е роден на овие простори после Гоце Делчев и Есма Реџепова.

7.Дали сте во врска (и дали е карирана)?
Член сум во клубот на најнепосакувани ергени за разведување. Прво и единствено правило на клубот е да збориме за 'онаа работа' и за ништо друго.

8.Вашето прво искуство?
Не е битно како било првото туку како ќе е последното. Искуството е ствар на истрајност во обидувањето. Ко Шекил О' Нил на тренинг. Вежбаш слободни фрлања дур не отидеш у пензија а после чекаш ревијални утакмици каде практикуваш забивања и лесни положувања. Нема тука никва симболика.

9.Каде би сакале да отидете на еден месец? А каде на меден?
Да јадешкур леден.. хехе добра форица. Им ја кажував еднаш на некои богати госпоѓи дур крстаревме со брод. Послем тоа бродот потона а и фората со све нив. Нишо ме ми оставија проклетниците.

10.Ако го затворат твитер...шо понатаму?
Најверојатно ќе идам у Неуромедика на систематски. После тоа ќе се истуширам и ќе размислам. Можно е да преоѓам од една социјална мрежа во друга. Ко Феникс Санс Боцевски.

11.Ако реинкарнирате во зеленчук, кој би сакале да е?
Во краставица, али под услов да е свежа јер би ми било доста непријатно кога некоја госпоѓа ке ми го пресече врвот и ќе земе да ме трља све дур не искочи тоа белото од мене. Она тоа би го искористила као пена за депилација а тоа веќе ги преоѓа границите на добриот вкус. РТ ако мислиш дека е тоа одвратно, фејв ако мислиш дека е глупо што барам РТ јер ова не е твит и е глупо понашање за краставица која има самосвест и поставува било какви услови.

12.Ако би се сретнале со историска личност, што би порачале?
-А што ако Тито не е во право?!!...“ фина дискусија би се развила со било која факинг историска личност, дури и повеќе од нив истовремено. Ако не ни тргне ќе свртиме муабет околу онаа песната на Мадона. Сте ја слушале. Ја збоеа у еден филм.

13.Шо мобилен телефон користиш?
Мангупски, со тач, ама не си ни свесен колку работи можат да се завршат со фиксен телефон во денешно време.

14.Што би те натерало да се повлечеш од твитер?
Војна. И паметни луѓе. Тоа се најголемите зла на социјалното здружување.

15.Што би сменил на себе?
Би ја сменил желбата да сменам било што.  Амбициозните луѓе го тераат светов во амбис. За тоа постојат суперхерои ама они моментално акаат по други планети. Еден ден ќе дојдат и тука ама нема да можат да ги разменат парите у менувачница. Сурова е оваа планета. Сум глеал по филмои.

16.Наследуваш миљон долари, шо ќе им направиш?
Најверојатно ви пристапил до класата милионер како тип милионер но би добил манири и понашањето на класите милионер и милијардер. Спремен бев за ова прашање. Сум го среќавал и на интервјуа за работа.

Прашања од @Shkottt

1. Кога си плачел последен пат?
Кога умре Леси. Уствари Лајка. Не, Лајка се обеси а Леси ја спржија у спејс шатлот. Појма немам. Се изгубив. Секогаш плачам кога се губам.

2. Дали го одобруваш реоформувањето на Ганз енд Роузис
Тоа не е можно бидејќи ќе треба да се реоформи и Ѕвон и Зимска Рекреативна Програма а и мајките веќе не носат перфорирана канцелариска хартија за праќање писма во емисија. Други времиња беа тоа. Гламстик упропасти све.

3. Кажи ми нешто повеќе за тебе
Знам да ја свирам Биљана платно белеше на Касио синтисајзер.

4. За кој гласаше на последните претседателски избори
Плурализам е за пички, со опроштение. После 10000 години археолозите ќе пронајдат гласачка кутија и ќе се чудат како сме кењале низ тоа дупчетоВо една прилика додека бев промискуитетен сакав да го искусам сладострастието на гласање под партиска директива. Ми дадоа пополнето ливче, но со штуро упатство за употреба. Го уфрлив празното и им го вратив пополнето. Ме прогласија за дисидент. Од тогаш практикувам да уфрлувам флаери од АМЦ, од оние што ги има во Тинекс. Говнарски е, знам.

5. Дали те пали кога грми?

Да. Заради истите причини ме избркаа од Skopje Fashion Week.

Monday, August 18, 2014

118КА