Friday, April 5, 2013

Најдоброто за ЖерновскиНа ваше барање најдобрите твитови за Жерновски
1. Жерновски во 6то одделение се возел шверц во 22јка за 1 станица. И после он ќе ми бил градоначалник

2. жерновски кога имал 7 години еднаш не си отишол одма дома кога мајка му го викала од прозор

3. #Жерновски вратил касети во видеотека непремотани! Не еднаш. ДВАПАТИ!

4. #Жерновски не го спуштал капакот после мочање!!!

5. #Жерновски му рекол на другар, во средно : - Ај бе не ми јади...

6. #жерновски некому кажал дека ќе го бара од понеделник за да пијат кафе и стварно го побарал

7. #Жерновски еднаш во декември облекол есенско палто.

8. #Жерновски во 5то одделение бил наводно болен баш за осми март, за да не донесе цвеќе на класната.

9. #Жерновски јадел After Eight во 19:15

10. #Жерновски украл пенкало од кладилница

11. #ЖЕРНОВСКИ јаде три пати на ден и еднаш ужина

12. Скандалозно: #Жерновски еднаш дигнал два прста за до вц а не му се мочало.

13. #Жерновски за викенд шета со тренерки, а ми се праи Центарец.

14. #Жерновски задоцнил со враќање на книги во библиотека цели 3 дена

15. #Жерновски примил дома Јеховини сведоци.

16. #Жерновски еднаш рекол "фала богу конечно петок". На глас.

17. Мајка му на #Жерновски имала болки при породување. Каков е тој човек што малтретира родилка?!?!

18. #Жерновски каснел со плакање на Росица во забавиште

19. #жерновски последно време пуштал машина за перење само во скапа струја.

20. #Жерновски отишол на екскурзија и не се вратил со поклони за целото семејство.

21. #ЖЕРНОВСКИ ги лепел мрсулите под столчето во школо и џвакал мастика на час

22. #ЖЕРНОВСКИ има помогнато на баба преку пешачки. Дали тоа значи дека заведува старици?

23. #Жерновски еднаш поминал на зелено на семафорот кај соборна и не се прекрстил.

24. #Жерновски јадел грав во четврток и сеа македонец ќе ми се праи?

25. #Жерновски се тушира гол.

26. #Жерновски на час по македонски пишувал во тетратка со коцки

27. #Жерновски во средно ја имаа пеено на седенка ''Едно име имаме'' трипати.

28. #Жерновски не се појавил на состанок на куќен совет иако бил уредно повикан

29. #Жерновски не го пријавил своето дете на Енци Менци. Побогу, каков Македонец е тоа?

30. Скандал: #Жерновски не го миел сунгерот во основно кога бил дежурен на час !

31. #Жерновски не мижел кога играл жмурка.

32. #Жерновски иако имал вошки, никад не спиел на покрив.

33. #Жерновски никад не ја терал жена му ролка да носи.

34. #Жерновски купува во Тинекс производи што не се на промоција..

35. #Жерновски ги нема прочитано сите лектири за време на летниот распуст.

36. #Жерновски гледал Трето Полувреме и не ги покрил очите кога Катерина Ивановска била полугола у езерото.

37. #Жерновски никад не бил во Претор за време на летниот одмор.

38. #Жерновски има носено упаљач на места каде што не се пуши.

39. Толку е тренд Жерновски, што цицки на тајмлајн некој да извади нема да приметите ( o Y o )

40. #Жерновски во Анкетниот лист не ги пријавил моливите и тетратките што му ги подариле другарчињата за осмиот роденден.

41. #жерновски нема прележано заушки

42. #Жерновски имал петка по Марксизам.

43. #Жерновски има во презимето.

44. #Жерновски фатен е на фришоп како се прска со тестери! и после сака градоначалник да биди...

45. #Жерновски славел роденден!

46. #Жерновски еднаш на роденден кај другарче побарал негазиран сок.

47. #Жерновски го носел ранецот на едно рамо!

48. #Жерновски поддржал колективно бегање од час по историја кога се обработвал античкиот период.

49. #Жерновски го слушал Џокси на Божиќ место на Велигден.

50. #Жерновски има 10 112 црни дела зад него!

51. #Жерновски во својот живот има утепано преку 200 муве, пренесува Сител. И тој бездушник треба да биде градоначалник?

52. #Жерновски во својот живот има утепано преку 200 муве, пренесува Сител. И тој бездушник треба да биде градоначалник?

53. #Жерновски го нема поправено кецот по ликовно,а не па Центар!

54. #Жерновски на Велигден се нема заљубено.

55. #Жерновски еднаш има влезено дома со патики. Еднаш.

56. На #Жерновски никогаш му немаат направено poke

57. #Жерновски јаде во 7ца БЕЗ мајнонез !!!

58. #Жерновски јадел нарезок без Вегета #живелаКанада

59. #Жерновски јадел грав со сланина а невработен е.

60. #Жерновски на комшијата му нема позајмено клешти

61. #Жерновски повеќе ја сака мајка му од Мајка Тереза

62. #Жерновски нема одено на коледе.

63. #Жерновски никогаш не слушал турбо-фолк.

64. #Жерновски чекал зелено на семафор на ГТА

65. #Жерновски не води директно потекло од Александар Македонски!

66. #Жерновски користи Интернет Експлорер

67. #Жерновски заглавил 4 саати у лифт со представник на Хербалајф и преживеал.

68. ШОКАНТНО: #Жерновски никогаш не купил тоалет од Сити Мол.

69. #Жерновски Не бил да го види чудото во Св.Димитрија.

70. #Жерновски сака мастика, а не кусур.

71. #Жерновски наместо Game of Thrones гледа Легендата за Хиспанија на МРТВ

72. #Жерновски е против промена на името... од Центар во Пустец!!!

73. #Жерновски нема вила на Водно . Таков клошар не заслужува центар .

74. На #Жерновски му се свиѓаше империја

75. #Жерновски не сликал сонце во ќошот од листот на ликовно.

76. #жерновски од 20.000 милји под морето прочитал само 16.812

77. #Жерновски нема докторат од Европски на Бојо!!!

78. #Жерновски туркал на врата на која што пишувало влечи.

79. #Жерновски имал "двојник'' на фиксниот.

80. #Жерновски не витка даљинско у ќесе.

81. #Жерновски нема фаланга шлем од стиропор

82. Кога животот му давал лимони #Жерновски не направил лимонада!

83. #Жерновски ја има цела колекција песни од Јован Јованов.

84. #Жерновски го има искубано Арчи!

85. #Жерновски у автобус има станато за да седне постара жена, каков човек е тоа?

86. #Жерновски му лепи пари на диџејот !

87. #Жерновски ја пробил Гулабица на естрадата!

88. #Жерновски ја јаде жолчката од киндер јајцињана.

89. #Жерновски и побарал гриз на Калиопи во Мекдоналдс

90. #Жерновски бил у Охрид на одмор у шпиц сезона.

91. #Жерновски никогаш ја нема опцуено типката од мејли.

92. #Жерновски увек носел сол и веѓета за Велигден

93. #Жерновски жена му не ја запросил јавно.

94. Баба му на #Жерновски уште му давала по 100 ден од пензијата а овој не ги пријавувал

95. #Жерновски ѝ кажува „те сакам“ на жена му. Па како може таков лигуш да раководи со најбогатата општина во државава?

96. #Жерновски нема јадено Мекици од Стража

97. #Жерновски ја фатил за цицка куклата во ЕуроАзија

98. #Жерновски не го собрал целиот албум „Животинско царство“. Зарем очекувате таков човек да се грижи за најубавата Зоолошка на Балканот?

99. #Жерновски фатен во лага! Во рекламите им се обраќа на „комшиите“. Кога имал тој бе куќа во Пустец, м?

100. #Жерновски не си го слика ручекот за Инстаграм

101. Да се прогласи денов за Св. Великомаченик #Жерновски Андреј

102. #Жерновски еднаш прегазил полицаец. Лежечки полицаец, ама сепак!

103. #Жерновски пие млеко Дукат.