Thursday, January 29, 2015

Твитер прашалник @zunzurot

Твитер прашалник @zunzurot 1.Име (ник ово оно)?
- Михајло по дома, у друштво Мики, Мирса, брат, педер итн.

2.Висина и тежина?
- 1.83 – 83

3.Боја на коса (остај празно ако си ќелаф)
- Кафеава

4.Убав? (одговори со да или не)
- Тоа ми е средно име

5.Зошто си на твитер?
- Пошо ова ми е најубавиот и најслободниот простор со многу фини луѓе иако не ги знам повеќето J

6.Шо преставува вашиот аватар?
- Јас, како му се радувам на првиот снег. Ептен.

7.Идеална врска за Вас?
- Пред се, доверба а после слобода и доста заебанции. Нејќам лигавење и монотони ствари

8.Имаш можност за прв твит?
- Патиш од половина?
- Не.
 А од цел?

9.Каде би сакале да отидете на еден месец? А каде би емигрирал?
- На еден месец у Дубаи, а би емигрирал у Холандија

10.Ако го затворат твитер...шо понатаму?
- Првата недела ќе се затворам и ќе плачам а после ќе свирам

11.Верувате ли во реинкарнација?
- Шо знам.. не.

12.Твитер пред 2/3 години и сега?
- Не би знаел, нов чоек сум J

13.Шо мобилен користиш?
- Alcatel One Touch S’ Pop

14.Што би те натерало да се повлечеш од твитер?
- Единствено нешо шо би ме натерало да се повлечам би биле обврските со бендот

15.Брак?
- Ожењен сам, ал ко момак живим. Се шалам. Брак сеуште не, рано е

16.Наследуваш миљон долари, шо ќе им направиш?
- Пола од нив ги инвестирам у нешо шо би ми ги вратило дупло, а остало : дел ќе иде на студиска опрема, кошули и јадење
                

Прашања од @da_danail
1. Дали е грев да и се пушташ на верена девојка и дали го имаш некад тоа напраено?
- Го имам напраено тоа. И ваљда е грев, не би знаел да кажам пошо ни тогаш не знаев дали е верена.

2. Дали паѓаат девојките пред ГТЦ од твојата музика или од мразот?
- Со новиот Walk- Maxx не можат да паѓаат од мразот, така да не преостанува друг одговор 

3. Дали би напраил нешто што има напраено Steve O од Jackass( пошо си ИСТ као него), или ако више имаш, што е тоа?
- Фала на комплиментот. Ваљда. Ии да, иам напраено. Испив чаша со 3 различни плуканици. Внатре немаше моја.

4. Дали би и свирел серенади со гитара на твитер симпатијата, ако би свирел, која е таа?
- Би и свирел, зашо да не. Ама сеа за сеа неам твитер симпатија


5. Кога си се избрукал најмногу, каде и како (опиши детално)?
- Иам еднаш истрескано дека Руни игра у Арсенал, па ти сеа види.

Monday, January 26, 2015

141ЦАSunday, January 25, 2015

Твитер прашалник @da_danail

Твитер прашалник @da_danail1.Име (ник ово оно)?
- Данаил (најчесто сите ми го грешат името), Дани за дугајчињата и за сите остали.

2.Висина и тежина?
- Висок сум метро и две шумски јаготки (174), тежок некои скромни 67 килца.

3.Боја на коса (остај празно ако си ќелаф)
- Темно Кафена

4.Убав? (одговори со да или не)
- Па симпатичен сум, не сум лош, ај еве убав сум.

5.Зошто си на твитер?
- Па на твитер сум пред се ради хуморот, комуникацијата и запознавањето со други луге и добар начин за да го поминам слободното време.

6.Шо преставува вашиот аватар?
- Мојот аватар ја претставува најдобрата видео игра и мојата омилена Call Of Duty Ghosts ( ќе пораснам кат-тад).

7.Идеална врска за Вас?
- Идеална врска за мене е да има искреност, многу тролање, мешањето од страна на други личности да се сведе на минимум, значи да не потпаѓа под туѓи влијаниа... едноставно да функционираме како едно, да има многу разбирање.

8.Имаш можност за прв твит?
- Па шо знам... и така не е многу битен така да нека си остане тој што си е.

9.Каде би сакале да отидете на еден месец? А каде би емигрирал?
- Па би сакал да отидам на многу места на по еден месец, али коа е више едно би отишол у Њујорк да си поминам лудо и незаборавно, а би емигрирал у Турција, Истанбул.

10.Ако го затворат твитер...шо понатаму?
- Ако го затворат твитер, отварам фирма у Истанбул, се пунам со пари и си живеам живот... и ќе го отворам пак твитерот.

11.Верувате ли во реинкарнација?
- А што да не.

12.Твитер пред 2/3 години и сега?
- Ас не знам, тазе сум.

13.Шо мобилен користиш?
- Sony Xperia Z1 compact (бел).

14.Што би те натерало да се повлечеш од твитер?
- Ништо не би ме натерало, ако ми здосади ќе си се повлечам.

15.Брак?
- Брак-мрак, не шала на страна, ја се надевам дека до 27, 28 години нема да рипнам у тавче, па сеа ќе видиме, не се знае коа ќе налета вистинската.

16.Наследуваш миљон долари, шо ќе им направиш?
- Како и сите останати, си основам некое бизнисче, колку да си се осигурам за понатака у животот, а со парите што ќе останат, ќе го создадам мојот возен парк од соништата, сите коли што до сега сум сакал да ги имам, ќе ги имам.
                

Прашања од @TheNymphadoro
1.Прашање за милион денари: Кој бил македонскиот национален херој што изјавил: „Ааа не у бубрези со тејзерот, неее!“ ? (опиши ја битката)
- Тој херој (не би рекол) е Данаил Шутевски, а тоа со бубрезите го изјавил во битката која се одвиваше во ходникот на Славко, баш пред да си отидеме накај домашните одаи, ме фатија во тесно Здравко и Стеки и сакаа да ме здрмаат со тејзерот од 10.000 волти у бубрези, али ок беше, ме здрмаа у бут.

2.Што се би направил за да бидеш со келнерката од Давидо?
- Да се разбереме има две што ми праат мерак, али зашто знам за која мислиш, тогаш не би напраил многу, она ми е више женска само не знае, ми е страв да и кажам да не се возбуди многу.

3.Супермен ја изгуби планетата, бетмен родителите, а ти, астрата, што ќе превземеш?
- Ќе превземам многу опасни мерки, ќе кршам кичми. Се зезам, ќе рикам као магаре додека не соберам пари за нова.

4.Каков е животот на #РичКидсОдСкопје?
- Врска неам, прашај ги, ја сум дете од Ново Лисиче, знаеш дека не сме богаташи таму.


5.Ако имаш можност да се претвориш во некоја животиња, кое животно би го одбрал и зошто?
- Би се претворил у кутре и би и се мушнал у прегратки на симпатијата за да ме гњави, зашо вака ако и се мушнам ќе ме пријави у полиција.

Wednesday, January 21, 2015

Твитер прашалник @TheNymphadoro

Твитер прашалник @TheNymphadoro 1.Име (ник ово оно)?

-Славко, само не сум Јаневски. Инаку, ме знаат како Eros, детето со пицата, Сашко... (Сашка е крива за ова последново.)

2.Висина и тежина?
-Висок 1.83. Тежок 73кг (или 146 фамилијарни пици и еднa печурка гратис)

3.Боја на коса (остај празно ако си ќелаф)
-Темно кафена како... Само темно кафена.

4.Убав? (одговори со да или не)
-Bitch, I'm gorgeous. (Значи, не сум Narcissus, Eros сум.)

5.Зошто си на твитер?
-Во потрага сум сеуште по својата Psyche. Да си го кажам тоа што го мислам, а и да запознаам добри луѓе, ретки се, ама уште постојат...

6.Шо претставува вашиот аватар?
-Le moi.

7.Идеална врска за Вас?
-Љубов како таа на моите родители. Нови заеднички авантури, да го истражиме животот и светот до максимум! Љубов, разбирање, почит, секс. 

8.Имаш можност за прв твит?
-Сигурен сум дека пицата е мојата сродна душа.

9.Каде би сакале да отидете на еден месец? А каде би емигрирал?
-На еден месец би заминал во... Стварно многу долга ми е листата, ама ете ќе ја издвојам Камбоџа. Можеби е клише, но, би емигрирал во Лондон, или Берлин.

10.Ако го затворат твитер...шо понатаму?
-Секој ден ќе организирам оргии, да го тргнам умот од помислата дека нема твитер. Или ќе ја давам тагата во ново парче пица.

11.Верувате ли во реинкарнација?
-Во претходните три живота се двоумев, ама во овој дефинитивно верувам.

12.Твитер пред 2/3 години и сега?
-Имам твитер одамна, ама активно го користам од пред година дена, така да не знам.

13.Шо мобилен користиш?
-Rotary dial phone, црна боја. 

14.Што би те натерало да се повлечеш од твитер?
-Мајка ми. Друго, ништо ич.

15.Брак?
-Ова понуда е или? Се шалам, во иднина да, со својата Psyche, ако ја најдам. A ако не, ќе бидам како Barney Stinson, со многу, многу пица наместо алкохол.

16.Наследуваш миљон долари, шо ќе им направиш?
-Животна залиха на пица е прво што ми паѓа на памет... Инаку, животната желба би ми се остварила-би отворил ресторантче за почеток.

Прашања од @marti_nna

1.Дали повторно ќе објавиш слика на тл гол?

-Девојки спремете се.

2.Дали имаш твитер симпатија и која? муахаха
-Е сеа... Имам, да ја пингам?

3.Најголеми #тејзер трауми?
-Кога сам си се стејзав пред сите, на несакање, на уво, па ми се укочи пола фаца. Да, дефинитивно.

4.Ако ти кажат дека со следното парче пица ќе умреш..ќе јадеш ли?
-Ако ме познаваш доволно добро, тогаш знаеш дека ќе го изедам без око да ми трепне. За пица се работи, сепак, ќе умрам среќен.

5.Штo е нaјјaкaтa ствaр штo ти прaтиле нa Снеп?!

-Хаха, да кажам? Ај ќе кажам, знам на ова дека мислеше. Раширеното голо тело на бившата и одоздола „Среќна 2015, секси.“

Monday, January 19, 2015

140КА