Tuesday, March 20, 2012

Најдоброто од твитер (минус 1)

Најдоброто од твитер (минус 1)

Во разговор (твитер чат)  со една твитерџика (Ангела од Церн бај д уеј ), а прашав, зошто ги збира   твитовите. Па за да се смеам, на раат и насамо ми рече!! И стварно е штета некои твитови да ги заборавиме. И ви кажав дека додека сум на Твитер, ќе го правам тоа! Овие денови ќе објавам неколку (три) блога со постари твитови.


Сакам да запознаам девојка со еден мобилен. Има?
кум за бадник повеќе од ивент менаџер
А нашиве попови, доколку им се плати, би присуствувале и на сатанистички ритуал. Тоа покажува колку им стало до верата.
У точно одредено време,портата е всушност портал за друга димензија каде  е очајно неуспешен боксер,Али е овчар а Бранко е гаден и таму.
Ноуп, Кондом сс укус на тутун #пушење
Кај фамилијата Груевски паричката падна во третиот стан 
Добро е на Сител пуштија филм за како се родил Исус, ја реков прерипаа оваа година...
Неможу! Кт ќе ми текне дека онј Јуда педер га издаде, неможу. Kако има бе такви људи? :P
у црква све стари, попот им вика деца да прават #гледамвести
А бе па, Бијонсе се породи, а вие вака го расипувате денот... Зошто?
Чуството кога си се избањал на ефтина струја #priceless
Ај додека се загреани дечките у Фиренца нек исклесаат една крива кула од бел мермер со антички мотиви.
Немаштија било, а сите за интернет имате.
Ебаве билдерите ги поскапевте јајцата во Скопјево
Прав дпмне-овец прво ја прави фасадата па после ја гради куќата.
Кука ми се. И изгледа ќу
Откако имам твитер ми се распаднаа 3 врски, немам спиено ко чоек веќе 2 години и многу ме пали РТ #твитеранонимус
Сценографија:Матен Вардар,Барок во изградба,Прероден камен мост, Цаци и Сарма на меден тв ден,Сонце одозгоре,Мраз одоздоле,Попови паркирани
Попов у студиото многу му е мука, само он остана паричка да не земе, сите негови колеги по куќи отидоа на баци рака за именден да праат!
Втори Делчевски Крстофакачки Војни!
Ж нема негов преставник за факање на крстот!?!
тинекс влегуе у светиот кадар
и сеа овој че глеа порки со лаптопо на дедо боже...
и сеа овој че глеа порки со лаптопо на дедо боже...
ЗАМНОГОДИНИ И ВГОДИНА КРСТОТ НА ВОДНО ДАГО ВРЛАМЕ ВО ЕЃЕЈСКО ПОЗ
сакам да се запишам во илуминати, арно лие таму...
Вест: Популарната пеачка Весна Диндева....Каде популарна кај неа у зграда?
Каков ли е тој воз од прва класа што ќе ја носи Гоцевата раса ?#makrakomet
Дали сите се сликавте пред Боеградска арена ?
Nego si mislam kuchevo moe shto propushta shto ne jade chokolado eheee
Една фасада у Хунза стил да напраевме, или више од нив нема ќар, а?
глаголот мијам на прилепски: јас се потурам, ти се потураш, тој се потура ....
Хорхе : 10% разумен компромис, 20 % успех, 70 % 
србија денес три финалиња. фалим те боже што кај нас нема такви работи, луѓе ке почнеа да свршуваат по улици.
им покажавме кој сме, шо сме. ене гледам цела европа за кур се држи од страв
Ивона Ражњатовиќ #шител
Седи Стивен Сигал у кафана и нешто некоја цура му улетуе и и' се врти и и' вика: Где си била кад сам био нико
Али такв е живот. Мора и сс себе да живиш. Да се поштуеш. Помагаш
Исто така предлагам..да го потопите 2/3 од Скопје да увезете кинески двокатни гондоли, #лудило #вмрололо
Не ја оставај ташната на земја ќе немаш пари. А од кои пари поточно ќе снемам?
-Кај беше? - На шах. -Смрдиш на ракија! -Па на шо да смрдам, на шах?
лопатата од 3500 евра да се јави на работа. од управата
Леле а што ќе биде Сител коа ќе ја затворат??! -ЌЕ СЕ СПАСИМЕ!
овој Бранко значи не е нормален, колку е ладно
Како ли се осеќав фрижидери на овој време а. Незгодно незгоднооо
#светотќезаврши кога скопјанец ќе води бубамара
Да беше #хорхе на #оскари, ќе се утепаше од намигнување...
Бранџелина на ред карпет: „Како сте?“... Ете пред недела дена бевме на вечера со !
денојве само на ретвити живеам, ништо саглам не сум твитнал