Thursday, March 22, 2012

(минус 3) од Најдоброто од твитер

(минус 3) од Најдоброто од твитер


Како што ви ветив, денес трет дел од малку постари твитови. Уживајте !

Zuckerberg би дошло Шеќерински на нашки а?
си биле Грција и #Бојо, и #Бојо банкротирал прв. :)))
Твито нетвито, твитеру тајмлајн пролази!
Американците ги мачи прашањето дали има живот на Марс. Нас не мачи прашањето дали има живот во Македонија?
треба да се направи „елвир мекич текст генератор“ - убацуваш три клучни збора и ти вади текст #макфест
Панорамското тркало во исто време ќе биде и воденица.Таа пак, во исто време ќе биде министерство за енергетика,а во вечерните часови и диско
Услов за да си гостин кај #Томиќ е да бидеш створен со генетски инженеринг.
Имам идеја што да градат на плоштад... ПЛОШТАД...
А ја, наивен, мислев дека само стрина ми у село ги гледа турскиве серии!
Хм, мора да е #љубов ако станам од пред ТВ за да бркам пајак во купатило.
#љубов е кога му го даваш даљинското а знаеш дека ќе шалта по програми до бесконечно и назад
Според Министерството за култура скулптурата Врби ќе и оддава почит на вегетацијата на главниот град.
#скопски е да се жалиш дека провинцијалци држат работни места а мајка ти е од Неготино а татко ти од Делчево.
Замислете си ја Алачки на мдма. Мф, мф, мф, мф... :))))
#скопски е да земаш 300евра/месечно за 60m2 кирија од провинцијалци а истовремено да хејташ дека градот е полн со провинцијалци
као да и објасниш на една диета оти лебот бил тазе
задутре два дена како не пијам
СРЦЕ МАЈКИНО!!! СКИНИ МАЈЦАТА И МАРШ ДА ЈАДЕШ СВИНСКО ПЕЧЕЊЕ!!!!!!
Оптимист: Денес скоро да ебев. И вчера скоро да ебев. Ебам скоро секој ден. :) (извинете за јазикот)
Оргинална вест: Македонија се задолжи со нов кредит; Сител спин: Реномирани банки и понудија на Македонија кредит, и владата го прифати.
пошо господ глеа се, нашиве попови возат коли со затемнети стакла
Нема нема па некој ќе ољуља питање од типот: А што е тоа :))))
Двајцата фанови на #МарајаКери од Македонија, мора да се многу возбудени.
Абе Господ да го донесат, ќе го истроламе, што народ ќе бевме... :-D
има некој надлежен да им забрани на оне да прават реклами??!!
Абе ако нишо друго Клеопатра стенкала на македонски #курсвир
денес е понеделник, 21 ноември, неработен ден за 350 000 македонци
Си биле три дрва. Едното го посадил Коце, а другите две ги исекол!
мачкав маргарин и ми текна дека те сакам #кљф
♥♥♥ не, не е љубов, Подравка е...
Доста ретвиташ, ДМ-ни ме! #НекиНовиКлинци
На седмиот ден, Ацо Станковски го создаде Бог.
Drugarice i drugovi... Samo sto se vrativ od svadba i ubavo beshe... I zatoa malku kje ve gnjavam na TIMELINE. Ama malkucka ;-) #drunk
После растителниот кашкавал и еко-кожата, следна измишљотина ќе им биде растителен свински бут. Да може да си прават mindfuck на раат.
Иииии да ти ибам, на Телма да ти имало водител со кнап одело :)
Dechki, Latas doktorirashe. Za mnogu godini makjedonci i za mnogu godini prosvetitelstvo.
Абе у времето на Александар Македонски не славеле Нова Година! -Зошто ние славиме?
сеа а глеам Mелита, она не докторира а?
Во новата 2012-та да си дочекате Орце Стефковски да ве опее во песна сите што бевте на Нокаут вчера!