Tuesday, March 13, 2012

Најдоброто од Твитер 1

Најдоброто од Твитер
   Во овој блог,моја е само идеата,твитовите се Ваши,ги добив со Ваша сограсност (освен неколку за кои сеуште чекам). Ова се твитови собрани од првата половина на Март. Доколку Ви се допадна идеата Ве молам потврдете,за да можат да продолжам со праксава.

Окупај овој, окупај оној. Ја ли бре ќе ги перу бре, нек се окупав сами
она, Ѕинго да ти се шета гол по куќа.
Иванов у Аустрија ќе зборел за очекувањата од самитот на НАТО во Чикаго. Алооо, кој дел од „добивме клоца у г'з“ не е јасен!?
тешко се плива во разбранет тајмлајн
Од две другарки на профил слика многу поверојатно е погрдата да те додала за пријател #марфи
А вистина со поразот над Луксембург фудбалерите исполнија норма за параолимпијада? #макфудбал
Ја продолжи семејната традиција, татко му беше молер, а он работи Фотошоп.
Колешката ми доага и ми вика да не имам Кафетин Менструал , се замислив малце
Си имал неуспешен ден на работа? Не очајувај, помисли на Веле Самак и како му е нему.
Срека шо Коце не стана Градоначалник на Охрид, и Титаник ке имаа охриЏани
Имаме авиони што не летаат, бродови што не пловат, а и ние ништо не правиме. Таман си е.
Графит пред матично: „Осмели се, направи го последниот чекор“
и витезот сит и змајевите на број
чоек се учи дур е глуп
Шахисти користив ли допинг
Паметниот попушта....нервно
колку пари кошта задовлство коце приваатно да си го изнајмиш на домашна журка изјави да дава!?
Иам стратегију за дискусију сс Бајчевску: јA:Duck season! B:Rabbit season! јA:Rabbit season! B:Duck season!
Најјако е кога судијата е јапанец а ти се дереш Вади го жолтиот!
како тоа знаат што александар македонски пред 23 века пиел, јадел, рекол, прднал и ебел, а не знаат ништо шо се дешава у последни 20 години?
знаете зошто анонимуси не делуваат во #Маќедониа? Затоа што ние сме поанонимни и од нив :)))))))))))))
Ллееле коа ќе ми стигне препорачано писмо од УЈП дијазепам ми треба пред да го отворам.
не е барок се што сјае
изедов доволно гриоти за да ми одземат возачка.
Јебеш 8 ми Март без свилена кошуља со потпунки
Пробајте, ако смеете, да ѝ купите на саканата книга за празникот! Или тава... #DiamondsAreGirlsBestFriend
Ljubov e koga na devojka ti za 8 mart ke i podaris Dijamant....margarin:)) #postamsojavrtam
да беше жив фројд, дијагнозата ке гласеше: земја на мали патлаци и големи фрустрации
Што ли праив с'к ванземаљци. Нема жито куде уметнички можев да се изразив
Дали ако е татко на нацијата тоа значи дека на сите ни ги...?
20 години се доволно време да сфатиш дека клин со клин НЕ се избива, али ај објасни го тоа на неандерталци
аспарагусот е неправедно потценет
Се кладам дека другите лепаци му љубоморат на СУПЕР ЛЕПАК-от ... #чистоОнака
Голем дел од проблемот е кај родителите.
Ако 7 од 10 патат од хемороди дали тие 3-ца уживаат во нив?
нели е чудно што сите тепачки се автобуси на #ЈСП, а ниедна во приватен автобус?
ЈСП - крвотокот на нашиот град !?!
и ја сакам да живеам во странство и да солам памет
еден другар психијатар вика дека твитер му го ебе бизнисот
Ќе живеам и работам у оваа земја дури платата не ми стигне 1 литро бензин. Тогаш ќе си го купам ебаното литро, ќе се полијам и ќе се запалам
Море марш у пичку матер! #собир
Сеа сакам да предложам споменик - граѓанин на точак
денес не ми се чита. дојди раскажувај ми на увце.
џабе го поскапват бензинот, сите финти ги потрошивме минатиот пат......сега мојме само да пцуеме
Како не те #spam?!
4 од 5 желки се нинџи
Наведната глава сабја не ја сече, ама затоа газот партали.#твитерговорка