Friday, April 19, 2013

Твитер исповедалница

Твитер исповедалница


Повелете , не срамете се, влезете во твитер исповедалницата ,кажете што ве мачи и лежи на душа, ќе ви олесни.

Кога се мачам не кажувам, само кога шетам и уживам кажувам. #Исповед 

Првиот твит ми беше шернат линк. #исповед 

Едвај чекам да дојде утре да се возам на рингишпил. #Исповед. 

Не се сите твитерџии форевер алоун... ама ја сум - со сигурност! #исповед 

ме фати од две пива! #исповед #пензионер 

#ерадио возбудена сум! Ме слушааатттт!!! #исповед >) 

Како мала се плашев да го гледам „Хари Потер“. #исповед 

Кога сум болен, најтешко ми паѓа што не можам се гушкам со жена ми и детето. #исповед 

Сакам да одам на Малта и Португалија летово .#исповед 

Лепчето што го даваат со чорба во кафана никад не ми е доволно, ама штедам. #исповед 

Ако не работам трета смена, мене би ми било срам да се уклучам на твитер и во 14 часот да пишам добро утро #исповед 

Мразам возење во двокатни #исповед 

Пред две години бев у САД со цимери од Пробиштип и да не ми го рч'каат лаптопт стаив пасс кој и ден денес го иам: PROBISHTIP #Исповед 

мојата твитер симпатија ја имам видено во живо когА Пиволенд беше уште на кале #исповед 

#Исповед
глеам Сител.... кај Лила у Квиз игра Азијатка ... после исто ке глеам Азијатки, али нема да бидат на Сител ! 

Кога бев мала мислев тие што имаат тетоважи се мафијаши. #исповед 

Имам фобија од ветер и колибри. Денес и двете у стратешка комбинација напаѓаат аир да не видат!!! #Исповед 

Имам чуден фетиш да гледам видеа во HD. #Исповед 

Ќе направам кривично дело за да одам во затвор....барем факултет ќе завршам #Исповед 

единствена ж
елба за ТЛ ми е тие што имаат аватари со било каква симболика со супермен еден ден да ги сменат #исповед 

Дома немам ракија, прашина со џин бришам :) #исповед 

Кога ќе смените аватар се осеќам ко друг човек да ми збори #исповед 

хоби ми е да фејвам и да ретвитам луѓе по твитеров. #исповед 

у живот не сум уплатил спортска прогноза, кладење, кецукец и тие ствари #исповед 

Секој пат кога ќе отворам сајт на Сител или Курир се чувствувам како Алиса во Земјата на чудата #исповед 

Многу сакам ред и дисциплина, и тоа го барам и од другите, но самиот на тоа не се придржувам. #исповед 

новчаникот си го крстив ДМ - празен е нон стоп #исповед 

те сакам затоа што се смееш со мене на гифови од мачки. #Исповед 

Никој не може да ме расположи онака како Френк Синатра што може. #Исповед 

Ова време, пред година дена ме заследуваа порно sвезди и jас им праев фолоу бек, зошто мислев дека така треба! #исповед 

ја видов симпатијата од забавиште. не се сменил ич. уште е срцка, сакам пак боички да ми позајмува :-/ #исповед 

Розова кошула немам носено од полуматура #исповед #СмртЗаРозовиКошули 

Не сум прочитал ниеден Твитер прашалник. #исповед 

Синоќа кога го гледав настапот на Есма & Лозано и мене ме фати срам. #исповед
бирото ми е ко свинско корито #исповед 

Секогаш коа одам по скали мислам дека тој шо оди зад мене ме глеа у газот #исповед 

Јас ги правам сликите за Семе Синапово. #исповед 

прикриена ВМРОвка сум, слушам Тоше и ве кодошам у штаб. #Исповед 

Го поддржувам Скопје 2014 со сите 2014 споменици. #исповед 

БРЕМЕНА СУМ. #исповед 

Се ложам на фацата на младиот Ханибал кога убива. #исповед 

Паѓам на искушенија ко жена во ПМС на благо. #исповед 

Две недели не сум била на трчање и веќе се осеќам како свинче #исповед 

Ако не сте ми вие мои следбеници, јас ќе нема со кој да си ја правам интересната. #исповед 

Никад се неам денски начукано #исповед 

Никогаш нема да ги разберам девојките што на факултет доаѓаат со кратки фустанчиња и суќнички. Воопшто, ни малку не изгледа убаво. #Исповед 

Некои лајкови,фејвови,ретвити вистина ми значат.#исповед 

На овие влезениве во филм, како би им кликнала forward. #исповед 

Никат нема да прекинам да глеам шпански серии. #исповед 

Кој ќе ми купи карта за на Балашевиќ сите следачи му ги препишувам во тестаментот. #исповед 

Мразам грди стопала, посебно криви ножни прсти. #Исповед 

Обожавам да лежам гола до него, дури тој е облечен. #Исповед