Tuesday, February 19, 2013

Твитер прашалник @angelov480048


Твитер прашалник @angelov480048


  1. Име (се мислеше ли за никот)?
Се мислев многу. Пола бугарија се презива Ангелов, а половина мушка популација на Балкански полуостров се вика како што се викам јас. Исфрустриран, неможејќи да напраам било каква комбинација од име и презиме за ник, на презимето го додадов тогашниот мобилен. Од тогаш немам проблем со бирање на никнејм, ангелов480048 е секаде available.
  1. Опишете се (макс 140 нели)?
192cm накај 115-120kg
  1. Зошто си на твитер?
Забавно е.
  1. Шо преставува вашиот аватар?
Јас у турски автобус у фаза на блага постодморска депресија.
  1. Кој ве донесе на твитер и дали ве за*ба со тоа?
Прво сум ги заследил @maknba, ваљда он. Не ме заебал, баш е забавно. У тој период интензивно се возев со автобус, твитер убија време као никој друг.
  1. Ова ви е прв твит( ај да видиме,шо ќе твитните)?
#halamadrid
  1. Вашето прво искуство?
пројде доста неискусно.
  1. Каде би сакале да отидете на еден месец? А каде на меден?
На еден месец низ скандинавија, уздуж и попреко. А после на меден, исто скандинавија, опет уздуж и попреко.
  1. Дали верувате?
Апсолутно не.
  1. Ако реинкарнирате во животно , кој би сакале да е?
Тешко прашање, мислам дека нема да го одговорам.... Да, дефинитивно нема да го одговорам. Смени си го третото прашање, само таму не персираш. Башка, дијалектот ти е недефиниран.
Прашања од @kopriva
1. Дали симулираш повреди на скочен зглоб, пета, рака, глаа, кук и тако даље, само за да не доаѓаш на #твитербасќет за да не го бришеме патосот со тебе?
Како еден од основачите на уникатното култно спортско движење #твитербасќет, можам да ти кажам дека сум згранат од нивото на непоштовање што го покажуваш према мене со ова прашање.
2. Дали се осеќаш као издаица рода свога и зашо да?
Апсолутно да. Знаеш ти зашто.
3. Дали си опседнат со слики од згради и куќи?
Изгледа сум. Неам баш некое рационално објаснување зошто ми се интересни,  ама интересни ми се, обични згради, куќи, мостови, улици, тротоари, ги сликам и ги објавувам кај стигнам. Еве една и овде: http://instagram.com/p/VbfdKUx31U/

4. Одбери и објасни зошто: blog.com.mk (на времето) или твитер (сега)
Све у свое време. Различно.
5. Ова не е прашање, самим тим не треба да го одговараш, пошо знаеме колку те мрзи.
Фала ти @kopriva.
Следи @ifaaaaaa